SportPobjeda Intera, gol Edina Džeke

Pobjeda Intera, gol Edina Džeke

Fudbaleri Intera pobjedili su na gostujućem terenu Fiorentinu sa 3:1, u utakmici petog kola Serije A, i popeli se na prvo mesto na tabeli.

Fiorentina je povela u 23. minutu golom Rikarda Sotila, a izjednačio je Mateo Darmijan u 52. minutu. Šampion Italije poveo je tri minuta kasnije golom Edina Džeke, a pobjedu je obezbijedio Ivan Perišić pogotkom u 57. minutu.

Ekipa iz Firence je od 78. minuta igrala sa desetoricom, pošto je drugi žuti karton dobio Nikolas Gonzales.

Inter ima četiri pobjede i prvi je na tabeli sa 13 bodova, bodom više, ali i utakmicom više od drugoplasiranog Napolija. Fiorentina je pretrpjela drugi poraz i zauzima šesto mjesto sa devet bodova.

Atalanta je na svom terenu pobedila Sasuolo sa 2:1. Klub iz Bergama je četvrti na tabeli sa 10 bodova, a Sasuolo, koji je pretrpio treći uzastopni poraz, zauzima 13. mjesto sa četiri boda.

Bolonja i Đenova odigrali su neriješeno 2:2.