SportKošarkaPobjeda Denvera, Nurkić bez minutaže, povreda Jokića

Pobjeda Denvera, Nurkić bez minutaže, povreda Jokića

Prethodne večeri na NBA parketima odigrana su četiri susreta, a izdvajaju se pobjede Oklahome protiv Dallasa i Denvera protiv Phoenixa. Jusuf Nurkić nije upisao minutažu u pobjedi svog tima. Denver je očekivano slavio protiv phoenixa rezultatom 127:120. Jusuf Nurkić se nalazi na izlaznim vratima Nuggetsa te ni ovoga puta nije upisao minutažu. Najbolji pojedinac u redovima pobjednika opet je bio Nikola Jokić sa 29 koševa, 14 skokova, a nedostajale su mu još dvije asistencije za triple double učinak. Susret je obilježila i njegova povreda kuka, nakon nezgodnog pada, a još nije poznat stepen povrede srbijanskog centra. Sa 28 koševa kod gostiju Bledsoe je bio najbolji pojedinac.
Oklahoma je ulogu favorita protiv Dallasa opravdala pobjedom 109:98. Prve dvije dionice rezultat je bio u egalu, da bi domaćin prelomio susret u trećem periodu i do kraja više nije bilo neizvjesnosti. Westbrook je standardno bio najbolji sa perfektnih 45 poena, osam skokova i tri asistencije. Barnes je kod Dallasa bio najbolji sa 31 košem.
U preostala dva susreta Indiana je priredila iznenađenje savladavši u gostima Minnesotu sa 103:109. Utah Jazz je na svom parketu bila bolja od LA Lakersa 96:88.