Lokalne TemeSportOslabljena Vogošća trenera Skopljaka poražena u Rumuniji

Oslabljena Vogošća trenera Skopljaka poražena u Rumuniji

U prvom meču osmine finala EHF Evropskog kupa rukometaši Vogošće poraženi su od favorizovane rumunske ekipe Minaur Baia Marea sa 26:36.

Vogošća je u ovaj susret ušla bez tri izuzetno važna igrača, pa tako zbog povreda trener Senad Skopljak nije mogao računati na Elisa Memića, Nikolu Grujića i Ibru Jelačića. U toku drugog poluvremena crvene kartone su dobili Mahir Burić i Ermin Ombaša, pa je vogošćanski sastav bio itekako oslabljen.

U 10. minuti domaći su vodii sa 6:2, a Vogošća je golovima Rujanca i Ombaše smanjila na 6:4. Domaći su uzvratili serijom od 5:0 i u 17. minuti su vodili sa 11:4. Išla je rumunska ekipa i na plus osam, a na odmor je otišla sa vodstvom od 18:11. Na startu drugog dijela Baia Mare je napravio seriju od 6:1 i poveo sa 24:12, pa je več tada sve bilo riješeno. Prednost domaćina u nastavku išla je i do 12 golova prednosti, a na kraju je završilo 36:36.

Trećeplasiranu ekipu rumunske lige predvodio je Milan Kotrc koji je postigao sedam pogodaka, a Tudor Botea je dodao pet. Ermin Ombaša i Šerif Baraković su bili najefikasniji kod Vogošće sa po pet pogodaka, Mahuir Burić dodao je četiri, a Haris Đapo i Medin Šestan su dodali po tri. Faris Rujanac i Kerim Čabaravdić su postigli po dva, a Ismar Tahirović i Muhamed Zulfić su dodali po jedan pogodak. Kenan Mutapčić i Bekir Čordalija su sakupili po osam odbrana.

Revanš se igra 18. februara u 17 sati u KSC “Amel Bečković” u Vogošći.