SportPlivanjeOsam medalja za Lanu Pudar i Jovana Lekića na 21. međunarodnom plivačkom...

Osam medalja za Lanu Pudar i Jovana Lekića na 21. međunarodnom plivačkom Mitingu “ZPK 2023”

Na 21. međunarodnom plivačkom Mitingu “ZPK 2023”, stipendisti OK BiH Lana Pudar i Jovan Lekić ostvarili su odlične rezultate.

Lana Pudar je zabilježila nastup u četiri discipline 50, 100, 200 metara delfin i u disciplini 100 metara slobodno, gdje je osvojila četiri prva mjesta, osvojivši pehar za najbolju plivačicu mitinga u kategoriji juniora.

Jovan Lekić je također učestvovao na međunarodnom plivačkom mitingu u Zagrebu, osvojio je tri zlatne medalje i jednu srebrnu, te je zahvaljujući izuzetno vrijednim rezultatima u disciplinama 400m mješovito i 200m kraul proglašen i za najboljeg i najuspješnijeg plivača u seniorskoj konkurenciji.

Ovi rezultati su odličan uvod za ostvarenje normi za ljetne Olimpijske igre “Paris”. Pred Lanom i Jovanom je veliki broj svjetskih i evropskih takmičenja te im želimo puno uspjeha i sportske sreće.