SportNogometOlimpic osvajač Kupa BiH u nogometu

Olimpic osvajač Kupa BiH u nogometu

Nogometaši sarajevskog Olimpica, prvi put u klupskoj istoriji osvojili su Kup BiH. Vrlo uzbudljiva je bila revanš utakmica finala između Olimpica i Širokog Brijega koja se igrala na stadionu Asim Ferhatović. Do finiša prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja, a onda je ekipa Širokog Brijega povela golom Peke u 44.minuti, dok je samo minutu kasnije isključen nogometaš Olimpica Bogičević. Iako sa igračem manje, nogometaši Olimpica odlučno kreću po izjednačenje u drugom poluvremenu i uspjevaju preko Muharemovića u 56.minuti. Do kraja je Široki Brijeg imao blagu inicijativu, ali je Olimpic imao najbolju priliku preko Pandže koji je bio sebičan. Ostalo je 1:1 kao i prije sedam dana na Pecari, pa se pristupilo izvođenju penala, gdje su i jedni i drugi bili uspješni do pete serije kada šut Landeke brani golman Hamzić za veliko slavlje “Vukova” sa Otoke.