SportAtletikaOdržana humanitarna utrka Stojčevac 5K

Održana humanitarna utrka Stojčevac 5K

Na humanitarnoj trci Stojčevac 5K je učestvovalo više od 500 trkača. Prema broju trkača ponijela je i titulu najmasovnije 5K trke ikada održane u Bosni i Hercegovini, a pored velikog broja prijavljenih trkača, koji su se uredno preuzeli svoje startne pakete, bilo je i mnogo onih koji su im se pridružili kako bi uveličali sportski dio manifestacije otvaranja Stojčevca.

U muškoj konkurenciji najbrži je bio Emir Hastor (16:02), drugi je bio Mustafa Jamak (16:29), a treći Zaim Šuman (17:00).

Najbrža trkačica bila je Amela Trožić (19:43), drugo mjesto osvojila je Irina Aniechkina – Janjić (23:37), a treću poziciju zauzela je Amela Tuzlak (24:12).