ZDKSportOdržan 8.Memorjalni turnir Mehmed Meša Kadrić u šahu: Prvo mjesto osvojio Rešad...

Održan 8.Memorjalni turnir Mehmed Meša Kadrić u šahu: Prvo mjesto osvojio Rešad Herco iz Breze

U Brezi je u organizaciji US OSI Breza održan 8.Memorjalni turnir Mehmed Meša Kadrić u šahu a na kome su nastupilibrojni šahisti iz Breze, Visokog, Olova, Sarajeva, Ilijaša… igralo se je pojedinačno sa tempom od 10 minuta.

Prije početka turnira delegacija učesnika, porodice i prijatelja turnira posjetila je mezar, položila cvijeće i učenjem fatihe uputila dovu pred dušu rahmetli Meše. Prisutnim takmičarima i brojnim gostima obratili su se ispred organizatora Ibrahim Hasanspahić, Alisa kćerka rahmmetli Meše, Senad Goralija predsjednik SS OSI ZE-D0  kantona i Meliha Beširević pomoćnica načelnika općine Breza, a koja je i otvorila turnir.

Najstariji učesnik turnira bio je Miloš Vreljić koji u 83 godini još uvjek aktivno igra šah. Generalni pokrovitelj ovog memorjalnog turnira bilo je Ministarstvo za boračka pitanja  ZE-DO kantona. Poslije izuzetno zanimljivih i krajnje neizvjesnih mečeva pobjednik je šahista iz Breze Rešad Herco, drugi je bio Fuad Bavčić a treće mjesto osvojio je Dževad Džafić.