SportNogometVisočani uz dosta muke na Koševu do druge ovosezonske pobjede: FK Bosna...

Visočani uz dosta muke na Koševu do druge ovosezonske pobjede: FK Bosna Sema – NK Bosna 0:1

KRAJ UTAKMICE: I u ovim trenucima na stadionu Koševo završen je susret drugog kola Prve nogometne lige Federacije BiH između ekipa FK Bosna Sema Sarajevo i NK Bosna Visoko. Visočani koji su strpljivo gradili svoju igru tokom oba poluvremene, uprkos stopostotnim prilikama domaćih nogometaša i sudijskom pritisku, uspjeli su upisati nova tri boda, prva tri boda na gostovanju ove sezone, odnosno, svoju drugu pobjedu.

Prvo poluvrijeme susreta na Koševu nije donijelo pretjerano mnogo uzbuđenja, te se završilo sa svega nekoliko prilika na obje strane terena, a nešto bolji su bili domaći nogometaši koji su u nekoliko navrata propustili stopostotne prilike za dolazak do vodstva.

Ipak, u drugom dijelu susreta svoju snagu pokazuju nogometaši visočke Bosne, koji mnogo odlučnije i bolje igraju u nastavku. Mnogo prilika gledali smo na obje strane i u drugom dijelu susreta, ali posebno su se isticale one koje su imali nogometaši visočke Bosne, te se moglo osjetiti kako gol “visi u zraku”. Upravo te naše pretpostavke potvrdio je mladi Kovač, ovosezonsko pojačanje visočke Bosne, koji nakon sjajnog centaršuta Denisa Cane u 69. minuti pogađa glavom i dovodi u vodstvo svoj tim prvim golom u žuto-ljubičastom dresu.

Do kraja susreta domaći su pokušali da dođu do izjednačenja i preokreta, ali u tom naumu pored sjajne odbrane Visočana nisu uspjeli doći, čak ni uz veliku pomoć glavnog arbitra koji je dosta pristrasno sudio u korist domaće ekipe.

Pred sam kraj susreta, tačnije u četvrtoj od pet minuta sudijske nadoknade visočki nogometaši su, preko kapitena Čabaravdića, imali još jednu priliku da postignu pogodak, ali je golman Bosne Seme uspio osujetiti taj napad Bosne Visoko i spriječiti totalni potop svog tima na Koševu.

U takvom duhu završen je susret u kojem je NK Bosna protiv novog prvoligaša FK Bosna Sema slavila rezultatom 0:1, pokazavši još jednom kako se radi o pravom favoritu za ovosezonsku titulu Prve nogometne lige Federacije BiH i prolazak u Premijer ligu BiH.

U narednom, trećem kolu Prve lige Federacije BiH visočki nogometaši se ponovo vraćaju teren stadiona u Lukama, gdje dočekuju ekipu Sloge iz Siminog Hana, koja je još jedna od novih ekipa u prvoligaškom takmičenju. Svakako da će i to biti uzbudljiv susret u kojem očekujemo mnogo pogodaka, ali i novu, treću uzastopnu pobjedu visočke Bosne na samom startu sezone.

Ovim informacijama završavamo današnji prenos sa stadiona Koševo. Sa vama su ovog nedjeljnog popodneva bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog susreta želimo vam ugodan ostatak dana uz srdačan sportski pozdrav.

90’ +4 – Minut sudijske nadoknade preostao je do kraja susreta na Koševu, a u ovim trenucima kapiten gostujuće ekipe, Čabaravdić imao je još jednu stopostotnu priliku da poveća prednost svog tima. Ipak, sjajan je ovom prilikom i Hodžić, koji je pokazao sjajne golmanske sposobnosti na ovom susretu, te brani ovaj pokušaj gostiju iz Visokog.

90’ +2 – Još tri minute sudijske nadoknade ostale su do kraja susreta.

88’ – U ovim trenucima zaista sjajno funkcionira odbrana gostujućeg tima, ali sudije su dosta pristrasne i sude u korist domaćeg tima, što bi moglo dodatno otežati posao visočkim nogometašima. A njihovu pristrasnost potvrđuje i broj minuta nadoknade, to jeste pet minuta nadoknade.

85’ – Pet minuta je ostalo do kraja regularnog toka susreta FK Bosna Sema – NK Bosna na stadionu Koševo, u kojem visočka Bosna vodi rezultatom 0:1. Gosti iz Visokog su u posljednjih deset minuta stegli su obruč oko svog gola, dodatno otežavajući posao domaćoj ekipi koja se u posljednjim minutama muči bez prilika.

80’ – Nakon starta zbog kojeg je Hrelja zaradio žuti karton domaći su izveli slobodni udarac. Šutirao je Oglečevac, ali lopta nakon njegovog udarca odlazi preko gola. No, pritisak vrše domaći nogometaši, mnogo više prijete golu visočke Bosne, a u tome im pomaže i sudija, koji sudi u korist Bosne Seme.

79’ – Još svega desetak minuta ostalo je do kraja susreta na Koševu, a treću javnu opomenu zaradili su igrači visočke Bosne. Ovog puta žutim kartonom kažnjen je Hrelja.

75’ – U nastavku se rasplamsala igra i domaći nogometaši ponovo dolaze u izglednu priliku za izjednačenje rezultata. Nakon slobodnog udarca stvorila se velika gužva u šesnaestercu visočkog tima, ali nasreću lopta ne stiže do gola visočke Bosne te rezultat i dalje ostaje FK Bosna Sema – NK Bosna 0:1. Ali ipak je poražavajuća činjenica da sudije u ovim trenucima, petnaest minuta prije kraja susreta, sviraju sve u korist domaće ekipe, što bi moglo ugroziti vodstvo gostiju iz Visokog.

A u nastavku pogledajte pogodak mladog Kovača na asistenciju Cane.

69’ – GOOOOOL! Baš kako smo i predviđali upornost Visočana u drugom poluvremenu se itekako isplatila. Samo dvije minute nakon što smo predvidjeli da su igrači visočke Bosne bliži postizanju pogotka, naša predviđanja potvrdio je Kovač.

Dvadeset minuta prije kraja regularnog toka susreta mladi Kovač, ovosezonsko pojačanje visočke Bosne, uspijeva postići svoj prvi pogodak u dresu visočke Bosne. Akciju je započeo sjajni Denis Cana centrirao je iz slobodnog udarca sa desne strane, a suprotan ugao glavom pogađa mladi Kovač i dovodi u vodstvo NK Bosna Visoko.

U međuvremenu trener Dedić je napravio i jednu brzu izmjenu, te će od ovog trenutka Čulova zamijeniti nešto defanzivniji Suša.

67’ – Sredina je drugog poluvremena, a visočka Bosna je sve opasnija i bolja u nastavku susreta. U ovom trenutku se igra dosta na sredini terena, ali otvoreno s obje strane, s tim što su Visočani, čini se, u ovom trenutku bliži postizanju pogotka na svom prvom ovosezonskom gostovanju.

61’ – Nova javna opomena i novi žuti karton za gostujuće nogometaše, a ovog puta karton je zaradio Hrvat, jedno od ovosezonskih pojačanja visočke Bosne u zadnjoj liniji.

60’ – Pola sata prije kraja susreta aktivirali su se napokon i nogometaši visočke Bosne, a Hrelja se našao u do sada najboljoj prilici da svom timu donese vodstvo. No, nažalost, nakon njegovog udarca lopta za malo odlazi pored gola, te nema promjene rezultata na Koševu.

Trener Dedić u ovim trenucima vrši i drugu izmjenu, pa će u nastavku susreta umjesto mladog Porče zaigrati iskusni kapiten visočkog tima Čabaravdić. A također, izmjenu je izvršio i stručni štab domaćeg tima.

55’ – Deset minuta igre na stadionu Koševo je iza nas, a igra na utakmici FK Bosna Sema – NK Bosna se rasplamsala i varnice među igračima lagano počinju. U ovim trenucima gledamo i drugu javnu opomenu na ovom susretu, a ovog puta zaradio ju je nogometaš Bosne Seme, Spahić, kojem je glavni arbitar pokazao žuti karton.

46’ – U ovim trenucima počelo je drugo poluvrijeme susreta drugog kola Prve nogometne lige Federacije BiH između ekipa FK Bosna Sema i NK Bosna. Nakon prvog poluvremena koje nije obilovalo uzbuđenjima očekujemo da ćemo gledati mnogo bolju predstavu obje ekipe u nastavku susreta, a vjerujemo da će i trener Faruk Dedić pronaći bolja rješenja za visočku ekipu, koja još od prošle sezone muku muči sa gostovanjima.

Trener gostiju iz Visokog izvršio je i prvu izmjenu na poluvremenu, te će tako u nastavku umjesto Mujezinovića na teren istrčati Čehajić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Završeno je prvih 45 minuta susreta drugog kola Prve nogometne lige Federacije BiH na stadionu Koševo, gdje su se sastale ekipe FK Bosna Sema Sarajevo i NK Bosna Visoko.

Iako smo se nadali veoma uzbudljivoj utakmici danas na Koševu, nismo gledali mnogo uzbuđenja u prvom dijelu ovog susreta, te je prvi dio susreta obilježilo tek po nekoliko izglednih prilika na obje strane. Ipak, kada je riječ o prilikama, mnogo bolji su bili domaći nogometaši koji su čak pet puta zaprijetili golu Visočana, ali na golu gostiju iz Visokog danas je zaista maestralni Bekan, koji je sve vrijeme spašavao neuvjerljivu Bosnu iz Visokog.

Visočani su tek tri puta uspjeli zaprijetiti golu domaće ekipe, dva puta preko Porče i jednom iz slobodnog udarca koji je izveo Hrelja, ali sva tri pokušaja bila su neuspješna jer je i na golu Bosne Seme dobru partiju pružio Hodžić.

Ipak, vjerujemo kako je ovo tek zagrijavanje oba tima za mnoštvo uzbuđenja koja nas očekuju u drugom dijelu susreta. Slijedi kraća pauza od nekih deset minuta, pa se vraćamo na teren stadiona Koševo, što je prava preporuka da i dalje ostanete uz vaš portal Visoko.co.ba.

45’ +2 – U samom finišu prvog poluvremena igrači Bosne Seme uspijevaju još jednom šutirati na gol gostiju iz Visokog, ali ovog puta lopta nakon udarca odlazi preko gola i čini se da će to biti sve što smo vidjeli u prvom poluvremenu.

42’ – Tri minute prije kraja regularnog toka vremena u prvom poluvremenu susreta na stadionu Koševo igrači visočke Bosne stižu do nove izgledne prilike na ovom susretu. Nakon starta domaćih nogometaša glavni sudija ovog susreta dosudio je slobodni udarac za Visočane, a izveo ga je Hrelja koji, nažalost, šutira pravo u golmana Hodžića.

37’ – Nakon dvadesetak minuta jakog tempa, igra na stadionu Koševo se smirila i većina borbe se vodi na sredini terena. Osim četiri prilike, od kojih su tek jednu imali igrači visočke Bosne, nismo gledali previše uzbuđenja na ovom susretu, no to nije garant da u nastavku nećemo gledati mnoštvo golova, posebno jer Visočani mnogo bolje igraju u drugom poluvremenu.

33’ – U ovim trenucima gledamo prvu javnu opomenu na ovom susretu, a žuti karton zaradio je Čulov u redovima visočke Bosne, koji će u nastavku susreta morati pripaziti na svoje startove.

30’ – Nakon zaista dobre prilike za visočku Bosnu uzvraćaju i domaći nogometaši. Ovog puta u prilici je bio Oglečevac, koji je odlično šutirao na gol Bosne, ali Bekan na golu gostujuće ekipe je danas nesavladiv te sjajno brani i ovaj udarac domaćih igrača.

Rezultat na Koševu, dakle, još uvijek glasi 0:0.

28’ – Nakon gotovo pola sata susreta FK Bosna Sema – NK Bosna na stadionu Koševo igrači visočke Bosne stižu do prve izgledne prilike. Prvu priliku na ovom susretu imao je mladi Porča, koji je drugi dio prethodne sezone pružao sjajne partije u dresu visočke Bosne, ali njegov udarac brani solidni Hodžić na golu Bosne Seme, te i dalje nema promjene rezultata.

23’ – Polovina prvog dijela utakmice je iza nas, a unatoč solidnoj igri gosti iz Visokog još uvijek nisu kreirali nijednu izglednu priliku za postizanje gola koji bi značio veliku prednost za njih. S druge strane domaći igrači Bosne Seme imali su dvije odlične prilike, koje zbog sjajnog Bekana na golu gostiju nisu uspjeli realizirati. Iako smo očekivali više uzbuđenja, još uvijek gledamo relativno mirnu utakmicu na stadionu Koševo u Sarajevu.

19’ – Iako Bosna iz Visokog gradi sjajnu igru u prvih 20 minuta utakmice, domaća Bosna Sema dolazi do nevjerovatnih prilika za postizanje pogotka. Nakon što je Spahić propustio stopostotnu priliku u 14. minuti utakmice, upravo domaći nogometaši propuštaju još jednu takvu priliku.

Golman gostiju, Bekan, zaista je danas nevjerovatan na golu visočke Bosne i zasad je najbolji igrač gostujuće ekipe, koju drži na životu.

14’ – Nakon nadmoći gostiju iz Visokog zaprijetili su i igrači domaće Bosne Seme, a u stopostotnoj prilici se našao Spahić, koji je šutirao na gol visočke Bosne. Ipak, golman gostiju, Bekan, danas je na visini zadatka i sjajno brani ovaj šut Spahića.

12’ – Gosti iz Visokog nastavljaju svoju dominaciju na početku susreta i u svoju korist imaju više od igre na terenu stadiona Koševo. No i dalje bez pravih prilika za postizanje pogotka.

6’ – Prvih pet minuta susreta je iza nas, ali nismo gledali mnogo uzbuđenja na Koševu. Na otvaranju utakmice gosti iz Visokog su nešto bolji, ali bez pravih prilika teško da možemo govoriti o favoritu za postizanje prvog pogotka.

No, Visočani svakako imaju svoja oružja za napad u ovom susretu, a jedno od njih je bivši igrač Sigme Olomuc, Denis Cana, koji je ustvari povratnik u NK Bosna Visoko, koji je njegov matični klub. Cana je danas ubilježio svoj prvi nastup za Bosnu Visoko nakon nekoliko sezona odsustva i svakako da će biti veliko pojačanje u igri za ekipu trenera Faruka Dedića.

1’ – Prije nekoliko trenutaka na sarajevskom stadionu Koševo počeo je susret drugog kola Prve nogometne lige Federacije BiH između domaćina FK Bosna Sema Sarajevo i gostujuće ekipe NK Bosna iz Visokog. Susret za koji predviđamo da će biti veoma zanimljiv privukao je veliku pažnju sarajevske i visočke publike, koja je u velikom broju došla na stadion kako bi ispratila svojevrstan derbi kola, a kako nam javlja naš reporter sa stadiona preko stotinu navijača stiglo je iz Visokog da podrži svoje ljubimce.

Za ekipu visočke Bosne ovaj susret počeli su sljedeći igrači: Bekan, Hrelja, Papaz, Čubara, Hrvat, Čiva, Cana, Čulov, Mujezinović, Porča i Kovač, dok će sa klupe svoje prilike tražiti još i Abadžija, Čabaravdić, Džafić, Suša, Čehajić, Goralija i Beširević.

Svakako veoma zanimljiv duel je pred nama, što je dovoljan razlog da naredna dva sata budete uz vaš portal Visoko.co.ba, jedini pravi izvor informacija iz Visokog i okoline.

fk bosna sema nk bosna lineup

____________________________________________________

Nakon što su visočki nogometaši proteklog vikenda pobjedom protiv ekipe HNK Čapljina od 2:0 sjajno startali u novoj sezoni Prve nogometne lige Federacije BiH, nedjeljno popodne rezervisano je za novi ligaški susret nogometaša visočke Bosne. Ovog vikenda Visočani putuju na gostovanje u Sarajevo, tačnije na stadion Asim Ferhatović – Hase, gdje će ih ugostiti nova prvoligaška ekipa FK Bosna Sema Sarajevo.

Inače, Visočani su sa dosta optimizma i sa jasnim ciljevima ušli u ovu sezonu, u kojoj je čak 12 novih igrača pojačalo redove žuto-ljubičastog tima sa stadiona u Lukama, a želju za ostvarivanjem ovog jasnog cilja pokazali su već u prvom kolu kada su rutinski sa dva gola prednosti savladali ekipu iz Čapljine.

Utakmica drugog kola nove sezone Prve lige FBiH će ipak biti prvi pravi test za visočki tim, koji je tokom prošle sezone muku mučio na gostovanjima, te će gostovanje kod sarajevskog tima sigurno značiti mnogo za tim trenera Faruka Dedića.

U prethodnom kolu sarajevski tim je također igrao na svom terenu, a tada im je protivnik bila ekipa FK Sloga iz Siminog Hana, još jedan novi prvoligaški tim, koju su nogometaši Bosna Seme savladali rezultatom 3:1.

Sve to ukazuje da ćemo danas na stadionu Koševo gledati veoma zanimljiv duel sarajevske Bosne Seme i visočke Bosne, a sve to ćete moći pratiti u izravnom tekstualnom prenosu od 17:30 sati, samo na vašem portalu Visoko.co.ba – jedinom pravom izvoru informacija iz Visokog i okoline.

Ovu najavu završit ćemo rezultatima koji su postignuti jučer, u prvom dijelu ovog kola Prve lige FBiH, u okviru kojeg su odigrani sljedeći susreti:

Budućnost – Radnički 3:1
Velež – Jedinstvo 0:0
Novi Travnik – Travnik 0:2
Goražde – Gošk 3:0
Čapljina – Zvijezda 0:0.