SportKošarkaNurkić odličan u porazu Denvera

Nurkić odličan u porazu Denvera

U noći sa ponedjeljka na utorak odigrano je osam utakmica NBA lige, a na parket su izašli i reprezentativci Bosne i Hercegovine. Jusuf Nurkić je ubacio 15 poena u porazu Denvera od Golden Statea (129:119), dok je Mirza Teletović postigao devet poena u pobjedi Milwaukeea protiv Oklahome (98:84). Oklahoma je u prvoj četvrtini imala prednost od 15 poena, međutim ona se “istopila”. Milwaukee je tokom skoro cijelog četvrtog perioda imao prednost, da bi na kraju slavio sa četiri poena razlike (98:94).
Teletović je odigrao 15 i po minuta, a u tom periodu ubacio je devet poena i dodao dvije asistencije te skok. Westbrookovih 30 poena nije pomoglo Oklahomi, dok je kod Bucksa najefikasniji bio Antetokounmp sa 26 poena.
Denver se u prve dvije četvrtine dobro držao protiv Golden Statea, da bi Warriorsi u trećem period stekli značajniju prednost. Istu su sigurno čuvali u četvrtoj četvrtini i na kraju su slavili sa osam poena prednosti (127:119. Nurkić je 21 minutu proveo na parketu, a za to vrijeme ubacio je 15 poena, uz četiri asistencije i šest skokova. Golden State je do pobjede vodio Thompson sa 25 poena, a Curry je dodao 22, te Durant 21.