SportSkijanjeNovi nastup Elvedine Muzaferije u Europa Cupu: Startala prva, završila na 22....

Novi nastup Elvedine Muzaferije u Europa Cupu: Startala prva, završila na 22. mjestu

Nakon što je u utorak vozila jednu utrku superveleslaloma, najbolja bosanskohercegovačka skijašica, Visočanka Elvedina Muzaferija i danas je ubilježila nastup u Europa Cupu i to u istoj disciplini.

I ovog puta utrku vozila u Val di Fassi, gdje je za razliku od jučer, danas startovala kao prva.

Ipak, to joj nije donijelo mnogo sreće, te je i današnju utrku završila kao i jučer, na 22. mjestu. Ovog puta, njen zaostatak za prvoplasiranom ruskinjom Juliom Pleshkovom (1:14.68) iznosio 2.17 sekundi.

Drugo mjesto zauzela je italijanka Karolina Pichler, dok se na trećem mjestu našla Sabrina Maier iz Austrije.

Ovim rezultatom Muzaferija je stigla do napretka od pet pozicija u ukupnom poretku na ovom skijalištu, te se sada nalazi na 31. mjestu, sa osvojenim 21 bodom.