Lokalne TemeSportPrvi na listi strijelaca / Novi gol Adnana Džafića protiv Zrinjskog

Prvi na listi strijelaca / Novi gol Adnana Džafića protiv Zrinjskog

Izabranici Husrefa Musemića gostovali su u Mostaru kod ekipe Zrinjskog koji je u prošlom kolu razmontirao Borac u Banjoj Luci sa visokih 5:1. Na sličan način su i Plavi razbili novajliju Posušje na Tušnju sa 4:1, što je bila dobra uvertira pred derbi Premijer lige.

Bila je ovo utakmica u kojoj je opet briljirao Visočanin Adnan Adi Džafić koji je nastavio svoj golgeterski niz i sad je sa četiri postignuta gola prvi na listi strijelaca Premijer lige zajedno sa Baganovićem iz Slobode.

Tuzla City je povela u 32.minuti i uspijevala održavati taj rezultat sve do 90.minute kada je Zrinjski izjednačio. Nakon pet odigranih utakmica FK Tuzla City je lider na tabeli sa 13 bodova koliko ima i drugoplasirana ekipa Slobode ali i sa utakmicom više.