BiHNovi detalji o slučaj iz Kalesije: Nije bilo prijave za nasilje

Novi detalji o slučaj iz Kalesije: Nije bilo prijave za nasilje

Načelnik Općine Kalesija Nermin Mujkanović obratio se javnosti nakon svirepog ubistva majke i 13-godišnjeg djeteta. Policija i dalje traga za osumnjičenim za njihovo ubistvo.

“Ono što u ovom trenutku mogu da kažem, po saznanjima PU Kalesija nije bilo prijave nasilja u porodici. Istina da je javnost uznemiren i sami smo zatečeni ovim slučajem. Trebamo prepustiti istražnim organima da rade svoj posao”, rekao je načelnik.

Direktor Centra za socijalni rad Muhamed Majdančić izrazio je žaljenje što se Kalesija našla među gradovima u kojima se desio ovakav slučaj.

“Poznat nam je slučaj porodične situacije u kojoj se desio femicid. Oni su uposptuku razvoda braka, ali ništa niej naslučivalo da se može desiti ovakav jedan slučaj. Pozivam sve koji se nalaze na bilo koji način ugroženi da se obrate policijskim organima i Centru za socijalni rad kako bi spriječili eventualno ovakve slučajeve”, rekao je Majdančić.

Naveo je kako su ubica i žrtve, uprkos postupku razvoda, živjeli u zajedničkom stanu. Naglasio je kako nisu imali niti jednu prijavu za nasilje u porodici.

“Postupak je tekao normalno, a dijete je bilo dobar učenik”, poručio je.

-Oglasilo se Tužilaštvo TK-

O stravičnom dvostrukom ubistvu u Kalesiji oglasilo se Tužilaštvo Tuzlanskog kantona (TK) iz kojeg je potvrđeno da je smrt Inele Selimović (37) i njenog 13-godišnjeg sina nastupila davljenjem te je naložena obdukcija.

Za ubistvo se sumnjiči Inelin suprug i otac ubijenog dječaka Emir Selimović (38) za kojim je raspisana potraga na nivou BiH.

Kako je navedeno iz Tužilaštva TK, dežurni tužilac i istražitelji Sektora kriminalističke policije MUP-a TK obavili su sinoć uviđaj u porodičnom stanu u Kalesiji u kojem su u večernjim satima pronađena dva beživotna tijela, tridesetsedmogodišnje žene i njenog trinaestogodišnjeg sina.

“Žena i sin su najvjerovatnije usmrćeni davljenjem. Danas će biti izdata naredba za obdukciju tijela preminulih kako bi se utvrdili tačni uzroci smrti.U toku su sve potrebne istražne radnje koje po nalogu tužioca obavljaju istražitelji SKP MUP-a TK i Odjeljenja kriminalističke policije PU Kalesija, kako bi se utvrdile sve okolnosti vezane za dvostruko ubistvo”, kazali su iz Tužilaštva TK.

-Strašan zločin potresao Kalesiju-

U Kalesiji je došlo do dvostrukog ubistva, za koje se sumnjiči muškarac koji je trenutno u bjekstvu, a policija intenzivno traga za njim. Sumnja se da je on tokom noći, u stanu u kojem su zajedno živjeli, ubio svoju suprugu i njihovog trinaestogodišnjeg sina.

“Policijski službenici Uprave policije MUP TK, PS Kalesija su sinoć 12.02.2025. godine, postupajući po prijavi i uz odobrenje kantonalnog tužioca i sudije Općinskog suda izvršili nasilni ulazak u stan u Kalesiji, gdje su tom prilikom zatekli beživotna tijela žene i djeteta. Na mjestu događaja uviđajem je rukovodio dežurni kantonalni tužilac po čijem nalogu policijski službenici Sektora kriminalističke policije Uprave policije MUP TK poduzimaju daljnje radnje. Za dalje informacije potrebno je obratiti se Kantonalnom tužilaštvu Tuzlanskog kantona.” rekla je Adnana Sprečić, glasnogovornica Uprave policije MUP TK.

Kako FTV saznaje od policijskih izvora riječ je o Emiru Selimoviću koji se sumnjiči za ubistvo supruge Inele i njihovog trinaestogodišnjeg sina. Stanovnici Kalesije su u šoku i nisu bili raspoloženi za bilo kakav razgovor.

“Dežurni tužilac i istražitelji Sektora kriminalističke policije MUP-a TK obavili su sinoć uviđaj u porodičnom stanu u Kalesiji u kojem su u večernjim satima pronađena dva beživotna tijela, tridesetsedmogodišnje žene i njenog trinaestogodišnjeg sina. Muškarac osumnjičen za dvostruko ubistvo je trenutno u bjekstvu i u toku je potraga za njim. Žena i sin su najvjerovatnije usmrćeni davljenjem. Danas će biti izdata naredba za obdukciju tijela preminulih kako bi se utvrdili tačni uzroci smrti. U toku su sve potrebne istražne radnje koje po nalogu tužioca obavljaju istražitelji SKP MUP-a TK i Odjeljenja kriminalističke policije PU Kalesija, kako bi se utvrdile sve okolnosti vezane za dvostruko ubistvo.” rekao je Admir Arnautović, glasnogovornik Tužilastva TK.

 

Visoko.ba/federalna.ba


Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.

Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.

NAJNOVIJE