SportTenisNovak Đoković osvojio ATP turnir u Adelaideu

Novak Đoković osvojio ATP turnir u Adelaideu

Srbijanski teniski as Novak Đoković osvojio je ATP turnir Adelaide International 1 i tako na odličan način završio pripreme za prvi Grand Slam sezone u Melbourneu.

Đoković je u finalu turnira u Adelaideu savladao američkog tenisera Sebastiana Korda rezultatom 2:1 u setovima i došao do novog trofeja u karijeri.

Iako je 22-godišnji Amerikanac osvojio prvi set sa 7:6, Đoković je zaigrao bolje u nastavku i došao do pobjede osvojivši dva naredna seta rezultatom 7:6 i 6:4.

Za pobjedu u finalu i ukupno 92. ATP titulu u karijeri Đokoviću su trebala tri sata i devet minuta.

Ovo je dobra uvertira za Đokovićev nastup na Australian Openu koji počinje 16. januara u Melbourneu. Đoković je najuspješniji teniser sa devet osvojenih titula u Melbourneu, a prošle godine nije dobio dozvolu za nastup zbog odbijanja vakcinacije protiv koronavirusa.