Lokalne TemeSportNova trica „topnika“ iz Liješeva / Bajrić:Ostvarili smo zaslužen trijumf

Nova trica „topnika“ iz Liješeva / Bajrić:Ostvarili smo zaslužen trijumf

U okviru 9 kola kantonalne lige ZDK u Liješevi je odigran derbi meč kola u kome je domaća ekipa FK Liješeva ugostila NK Fortuna iz Zenice. U sjajnoj atmosferi, po sunčanom vremenu i na dobrom terenu, navijači oba rivala uživali su u sjajnoj nogometnoj predstavi. Viđeno je pregršt odličnih akcija, sjajnih šuteva, odbrana vratara oba tima, prilika pred obje mreže i tri zgoditka, a na kraju je zasluženo pobijedila ekipa „topnika“ iz Liješeva rezultatom 3:0.

Počelo je žestoko i ofanzivno sa obje strane, već u 2 minuti domaći napadač Bajrić iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara pogađa prećku golmana gostiju Durme. U 5 minuti opet je u prilici Bajrić, ali njegov šut sjajnom intervencijom zaustavlja gostujući golman. U 7 minuti idealna prilika za goste, ali šut Kubata fenomenalno brani domaći vratar Dženis Merdić. U 22 minuti ponovo sjajna prilika za Fortunu, sa 5 metara glavom šutira Agić ali opet čudesnom intervencijom gol spašava Merdić. U 36 minuti odlična akcija navalne petorke domaćih, lopta dolazi do Čelebića koji šutira sa 11 metara ali lopta pogađa stativu. U 42 minuti penal za domaćina, loptu na „kreč“ postavlja Mahir Bajrić i rutinski trese „storu“ gostiju za vodstvo 1:0 za domaćine. U nastavku meča gledamo odličnu igru domaćina koji postiže još dva zgoditka. U 65 minuti je 2:0 a strijelac je bio mladi Armin Planinčić koji pogađa udarcem sa nekih 12 metara.

Konačnih 3:0 postavlja Bajrić koji koristi kardinalnu grešku uže odbrane godstiju i loptu šalje u praznu mrežu za veliku pobjedu FK Liješeva u ovom derbiju kola. Po završetku meča velika radost domaćih igrača sa svojim vjernim navijačima koji su ih u svlačionicu ispratili salvama aplauza na otvorenoj sceni. O novom trijumfu njegove ekipe, dvostruki strijelac koji je do sada postigao deset golova za svoj tim, nezaustavljivi Mahir Bajrić rekao je između ostalog sljedeće:

-Znali smo da nas čeka izuzetno kvalitetan rival, a koji je i u ovom meču to potvrdio.Ušli smo u utakmici maksimalno spremni, silno motivisani i željni novog trijumfa a što smo na kraju i ostvarili. Igrali smo borbeno, požrtvovano, sa puno trke i htijenja i na kraju zasluženo ostvarili novi trijumf, a što nam daje velike šanse da jesen završimo na liderskoj poziciji. Želim da se u ime cijele ekipe zahvalim našim vjernim navijačima na velikoj podršci tokom cijelog susreta.