Košarkaši Čelika zabilježili su treću uzastopnu pobjedu u A1 ligi. U okviru 9. kola savladali su Brčko Distrikt  sa 83:71.

Gosti su bili ravnopravan protivnik samo u prvih deset minuta susreta koji su riješili u svoju korist sa 18:20. U drugom periodu Čelik je izjednačio na 27:27 koševima Preljevića, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 44:31 za Čelik.

Za tri minute nastavka domaći su stigli na plus 20 poena 55:35 kada je pogodio Bilić. Do kraja utakmice trener Damir Zeljković pružio je priliku i igračima sa manjom minutažom da zaigraju.

Utakmica je završena 83:71 za Čelik. Kod domaćih najefikasniji su bili Durmo i Avdibegović sa 18 poena. Keso je upisao 17, a Mešinovič 14 poena. Kod Brčko Distrikta Mikić je upisao 31, a Mahmutbegović 15 koševa.