SportDržavni TimNogometna reprezentacija BiH poražena od Gruzije

Nogometna reprezentacija BiH poražena od Gruzije

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u prijateljskom susretu na “Bilinom polju” u Zenici poražena od selekcije Gruzije rezultatom 0:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Bosna i Hercegovina je u prvom poluvremenu imala nekoliko odličnih prilika, a posebno se izdvaja šansa Anel Ahmedhodžića u 8. minuti kada pogađa stativu kao i Ermedina Demirovića u 24. minuti kada se našao sam ispred protivničkog golmana, ali je njegov šut završio malo pored gola.

Bh. selekcija je u drugo poluvrijeme ušla silovito, te je Edin Džeko već u 48. minuti postigao gol, ali je sudija svirao nedozvoljenu poziciju. Ipak, samo minut kasnije Gruzija je povela golom Budua Zivziadzea.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 74. minuti imala odličnu priliku, ali je gostujući golman odbranio šut Miroslava Stevanovića.

Smail Prevljak je također u 89. minuti imao lijepu šansu, ali je lopta otišla preko gola. Iako je bh. tim do kraja pokušavao doći do pogotka, fudbaleri Gruzije su se dobro branili i na kraju upisali pobjedu u Zenici.

Bosna i Hercegovina za četiri dana igra prijateljski meč sa selekcijom Luksemburga, također u Zenici.