SportNogometNjemačka u četvrtfinalu Europskog nogometnog prvenstva

Njemačka u četvrtfinalu Europskog nogometnog prvenstva

Njemačka se plasirala u četvrtfinale Europskog nogometnog prvenstva nakon što je u susretu osmine finala nadigrala Dansku 2:0.

Domaća reprezentacija žestoko je pritisnula Dansku u prvih 20-ak minuta utakmice.

Nico Schlotterbeck je u 4. minuti nakon udarca iz kuta postigao gol za Njemačku, ali je taj pogodak poništen zbog prekršaja u napadu.

Danci su sredinom prvog poluvremena uspjeli uspostaviti ravnotežu na terenu, a u 35. minuti sudac Michael Oliver prekinuo je igru zbog grmljavinskog nevremena i jake kiše koja je zahvatila Dortmund.

Stanka je potrajala 25 minuta, a nakon nastavka igre do kraja poluvremena obje reprezentacije imale su po jednu veliku priliku, ali rezultat je ostao 0:0.

U 48. minuti Danci su nakon velike gužve u njemačkom kaznenom prostoru zatresli domaću mrežu. Međutim, nakon asistencije iz VAR sobe gol je poništen zbog milimetarskog zaleđa.

U sljedećem njemačkom napadu ponovno se aktivirao VAR. Ovaj put dosuđen je kazneni udarac u korist Njemačke zbog igranja rukom danskog nogometaša.

Najstrožu kaznu za vodstvo Njemačke realizirao je Kai Havertz.

Njemački napadač u 59. minuti imao je priliku udvostručiti prednost svoje reprezentacije, ali je u situaciji jedan na jedan s danskim golmanom bio neprecizan.

Deset minuta kasnije u sličnoj situaciji našao se Jamal Musiala. Veznjak Bayerna bio je smiren i pogodio je za konačnih 2:0.

Njemačka će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika utakmice između Španjolske i Gruzije, koja se igra od 21 sat.

U ranijem terminu od 18 sati sastaju se Engleska i Slovačka.