Nihad Mujakić je ljetos stigao u Partizan kao veliko pojačanje, ali je došao u mandatu Aleksandra Stanojevića.
Odlaskom Stanojevića Mujakić je izgubio status prvotimca, a na njega nije računao Savo Milošević, ali je reprezentativcu BiH svanulo kad je ekipu preuzeo privremeni trener Marko Jovanović. Mujakić je redovno igrao i stopera i lijevog beka, ali te partije nisu ubijedile novog trenera Zorana Blagojevića da ga zadrži u ekipi.
Kako javlja MaxBet Sport iz Srbije, za bivšeg fudbalera Sarajeva zainteresovana su dva kluba iz turske druge lige. Riječ je o lideru druge lige Kocaelisporu i sedmoplasiranom Keciorengucuu.
Zanimljiva je i dinamika potencijalnog transfera. Mujakić je ljetos Ankaragucuu plaćen 900.000 eura. Crno-bijeli trenutno duguju turskom timu oko polovine te sume, a od klubova koji su zainteresovani za defanzivca traže da preuzmu dug prema Ankaragucuu na sebe.
Turski mediji večeras su javili da Mujakića želi i prvoligaš Gaziantepspor, za koji trenutno igra bivši reprezentativac BiH Kenan Kodro.
U svojoj karijeri Mujakić igrao za Sarajevo, Hajduk, Kortrijk, Beveren, te Ankaragucu i Partizan.
IZVOR: SportskiPuls.ba
Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.
Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.