Lokalne TemeSportFOTO / VIDEO: Ni dva penala za Čelik nisu mogla ništa Joldićevoj...

FOTO / VIDEO: Ni dva penala za Čelik nisu mogla ništa Joldićevoj Bosni

Velika pobjeda NK Bosna ostvarena je na Bilinom polju u Zenici protiv NK Čelik u okviru trećeg kola Druge lige Centar.

Bosna je povela krajem prvog poluvremena golom Belmina Vile. U sudijskoj nadoknadi sudija je svirao prvi od dva penala za domaće, međitim Amir Bekan je sačuvao svoju mrežu i na odmor se otišlo sa prednošću 0:1.

U nastavku prvo 100% šansa za Bosnu u 82.minuti koju je promašio Buza. Nakon toga i crveni karton za Bosnu (drugi žuti, Patricio), a kada ni to nije bilo dovoljno onda još jedan penal za Čelik koji je završio u okviru gola.

Herojski su igrači Bosne izdržali pritisak i u sudijskoj nadoknadi i osvojili i tri vjerovatno najvažnija gostujuća boda u derbiju prvog dijela prvenstva.

Nakon tri kola Bosna ima stopostotni bodovni učinak sa impresivnom gol razlikom 8:0. Sve čestitke igračima Bosne i šefu stručnog štaba Omeru Joldiću koji nakon preuzimanja kluba uključujući i sve pripremne utakmice još ne zna za poraz.