SportBorilački sportoviNedžad Husić peti na Svjetskom prvenstvo u taekwondou

Nedžad Husić peti na Svjetskom prvenstvo u taekwondou

Nedžad Husić osvojio je peto mjesto na Svjetskom taekwondo prvenstvu koje je održano u Azerbejdžanu (Baku).

Nakon što je savladao predstavnike Amerike i Nigera sa 2:0, Husić je zaustavljen u četvrtfinalu od predstavnika Srbije.

Husić je osvojio treći put peto mjesto na svjetskim smotrama najboljih taekwondoista, nakon Manchestera (2019) i Guadalajare (2022).

U Azerbejdžanu je nastupilo osam takmičara iz naše zemlje, a Husić je ostvario najbolji plasman.

Narednog vikenda Sarajliju očekuje Grand Prix u Rimu, pa onda krajem juna i Evropske igre u Poljskoj.