SportNBA: Nuggetsi sve bliže vrhu Zapada, Netsi čuvaju vrh Istoka

NBA: Nuggetsi sve bliže vrhu Zapada, Netsi čuvaju vrh Istoka

U derbiju večeri u američkoj profesionalnoj košarkaškoj NBA ligi Denver Nuggetsi su kao gosti svladali Los Angeles Clipperse sa 101-94.

Nuggetsi su dominirali prvim poluvremenom i početkom nastavka te su sredinom treće četvrtine imali 16 pogodaka prednosti (71-55), no tada je proigrao Kawhi Leonard te ponajviše zahvaljujući njemu Clippersi su se nešto manje od sedam minuta prije isteka vremena približili na samo poen zaostatka (84-83). No, do potpunog preokreta nije došlo, Nikola Jokić i Jamal Murray pogodili su trice u pravo vrijeme za novo odvajanje gostiju koji igraju u odličnoj formi, ovo im je 13. pobjeda u posljednjih 16 nastupa. S druge strane, Clippersi su izgubili drugi susret zaredom.

Kod Nuggetsa najefikasniji je bio Murray sa 23 ubačaja, dok je Leonard uz 24 koša sakupio i 12 skokova za Clipperse.

Ovom pobjedom Nuggetsi su se izjednačili s Los Angeles Lakersima na četvrtom mjestu Zapadne konkerencije s omjerom pobjeda i poraza 30-18, dok su Clippersi treći sa 32-18.

Vrlo je zanimljivo bilo u San Antoniju gdje su gostujući Atlanta Hawksi svladali domaće Spurse sa 134-129 tek nakon dva produžetka. Atlanta je bila u prednosti gotpovo čitav susret, no u posljednjih pola minute četvrte četvrtine ispustila je prednost od četiri poena samo da bi Trae Young promašio polaganje za pobjedu. I u prvom produžetku Hawksi su imali posljendji napad, no Bogdan Bogdanović je prekasno uputio šut pa se otišlo i u drugi dodatak. Tada je odlučujuću loptu uzeo Danilo Gallinari te pogodio tricu za 133-129 12 sekundi prije kraja, a Spursi više nisu imali odgovor.

Tri igrača Hawksa, Young, Bogdanović i Clint Capela, ubacila su po 28 koševa, Young je dodao i 12 asistencija, a Capela 17 skokova, dok Spursima nije bilo dovoljno 36 ubačaja DeMara DeRozana i 29 Derricka Whitea.

Ovom pobjedom Hawksi su stigli do 50-postotnog učinka te su s omjerom 24-24 na diobi šestog mjesta na Istoku s New York Knicksima, dok su Spursi sa 24-22 osmi na Zapadu.

Lanjski finalist Miami Heat prekinuo je niz od četiri domaća poraza 116-109 pobjedom protiv Golden State Warriorsa. U ujednačenoj momčadi Heata tri igrača su postigla 20 ili više poena, Jimmy Butler 22, Duncan Robinson 21, a Tyler Herro 20, dok je kod Warriorsa odličan bio povratnik na parket Stephen Curry sa 36 koševa i 11 skokova, a Andrew Wiggins je dodao 23.

Miami je ovom pobjedom skočio na peto mjesto Istoka sa 25-24, dok je Golden State deveti na Zapadu sa 23-25.

Vodeći sastav Istoka Brooklyn Netsi poigrao se na svom terenu s trenutačno četvrtim sastavom svoje konferencije Charlotte Hornetsima svladavši ga sa 111-89. Iako su igrali bez Kevina Duranta i Jamesa Hardena, Netsi su stvorili prednost i veću od 30 razlike te lagano priveli susret kraju. Jeff Green ubacio je 21 poen za pobjednike, Kyrie Irving je dodao 15 uz 11 skokova i 8 asistencija, dok je LaMarcus Aldridge u debiju za svoju novu momčad postigao 11 pogodaka uz 9 skokova i 6 asistencija. Kod Hornetsa su Gordon Hayward i Devonte’ Graham postigli po 13 koševa.

Netsi su sada na omjeru 34-15, a Hornetsi sa 24-23.

Philadelphia 76-ersi i dalje su tik iza Netsa u borbi za vrh Istoka, oni su kao gosti svladali Cleveland Cavalierse sa 114-94. Bila je ovo prva pobjeda Sixersa protiv Cavsa ove sezone i to u trećem njihovom međusobnom dvoboju, a do nje su stigli odličnim drugim poluvremenom. Shake Milton sa 27 pogodaka i Dwight Howard sa 18 koševa te 15 skokova bili su najbolji kod pobjednika, dok je Collin Sexton ubacio 24 za poražene.

Sixersi imaju omjer 33-15 te su drugi na Istoku, dok su Cavsi sa 17-31 na 13. mjestu iste konferencije.