SportNapoli napunio mrežu Lazija i ostao u trci za Ligu prvaka

Napoli napunio mrežu Lazija i ostao u trci za Ligu prvaka

Napoli je večeras ostvario veoma važnu pobjedu (63 boda) i približio se Juventusu (65) i Atalanti (65) na svega dva boda zaostatka.

U jednom od derbija 32. kola Serie A, domaćin je u Napulju savladao Lazio (5:2) za ostanak u trci za Ligu prvaka, prenosi SCsport.

Napolitanci dobijaju penal već u prvih pet minuta igre. Sergej Milinković-Savić neoprezno startuje nad Manolasom u svom šesnaestercu, Insigne sigurno vara Reinu za 1:0.

Već u 12. minutu – 2:0 za domaće. Ovog puta Politano postiže prelijep gol za već sigurnu prednost. Lazio je imao svojih šansi tokom prvih 45 minuta, Correa u 18. minutu pogađa tek stativu, Ciro Immobile je zahtjevao penal pet minuta pred kraj poluvremena, ali sudija nije dijelio njegovo mišljenje.

Napoli postiže gol za 3:0 već u 47. minutu, ali pogodak Zielinskog je poništen zbog ofsajda. Samo minut kasnije i to je 3:0 za Napoli. Insigne dolazi do svog drugog gola na utakmici, domaći daju još jedan gol u 53. minutu.

Nastavio je Napoli da kažnjava, Dries Mertens koristi asistenciju Zielinskog za 4:0 u 65. minutu. Lazio dolazi do gola, Immobile smanjuje na 4:1 u 71. minutu.

Samo par minuta kasnije, Milinković-Savić postiže prelijep gol za 4:2. S

Golovi idu kao na traci, Osimhen “ubija” nadu Lazija za nekim preokretom. Rezervista pogađa u 80. minutu, Napoli vodi sa 5:2 što se ispostavilo i kao konačan rezultat.

Bivši reprezentativac BiH Senad Lulić igrao je od 65. minute, kada je zamijenio Faresa.