Lokalne TemeSportUŽIVO: Prva liga FBiH Bosna - Jedinstvo 2:1 (1:0)

UŽIVO: Prva liga FBiH Bosna – Jedinstvo 2:1 (1:0)

KRAJ – Bosna na kraju zasluženo, ali i uz malo sreće došla do nove domaće pobjede. Utakmicu ponovo odlučio dvojac Čabaravdić-Hodžić.

93’ – U posljednjim sekundama utakmice gosti imali stopostotnu priliku u kojoj se našao Delić, koji je šutirao tik pored stative gola Bosne.

90’ – Tri minute će se igrati u Visokom. Nakon ofanzive gostiju, situacija sada mirnija i Bosna će u ove tri minute pokušati sačuvati loptu u svom posjedu i upisati nova tri domaća boda.

85’ – Gostujući igrači krenuli po sve ili ništa u Visokom. Žestoka opsada gola, a Bosna se spasila nakon dva vezana kornera i teškom mukom izbacila loptu iz šesnaesetrca.

79’ – Bosna krenula po treći pogodak. U izglednoj prilici se našao Čiva, međutim i njegov šut zaustavlja golman gostiju.

77’ – Ponovo sjajna prilika za Bosnu u kojoj se našao Hodžić, ali na mjestu golman Jedinstva.

70’ – GOL Opustili su se igrači Bosne nakon vodstva od 2:0, što kažnjavaju gosti i od 70. minute golom Delića smanjuju na 2:1.

60’ – Bosna u ovim trenucima igra mirno i čeka da iz kontranapada ponovo ugorzi gol gostiju, koji za sada nemaju pretjeranu inicijativu, niti prilike. Kod Jedinstva izašao Milenković, u igri Omanović.

58’ – Prva izmjena kod Bosne, Handžić napustio igru, umjesto njega na terenu Čomaga.

55’ – GOOOOL Dvojac Bosne nastavlja seriju. Čabaravdić uposlio Hodžića koji je prevario gostujućeg golmana i povisio na 2:0.

46’ – Počelo drugo poluvrijeme u susretu između Bosne i Jedinstva. Kod gostiju promjena, umjesto Stepančeva u igri Sinanović.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – Nakon jako loše igre Bosna je iz penala uspjela postići pogodak i na poluvrijeme odlazi sa prednošću od 1:0. Nadamo se da će nakon ovog gola i publika u Lukama gledati bolju utakmicu.

44’ – Neko je igrao rukom u šesnaestercu Jedinstva, a glavni sudija je pokazao na bijelu tačku. GOOOOL za Bosnu! Strijelac sa 11 metara Čabaravdić.

40’ – Pred kraj poluvremena rastrčale se obje ekipe. Prilika na polovini Bosne, Šehić šutirao glavom, Bekan na mjestu.

37’ – Prvi žuti karton na utakmici za igrača Bosne Kadića.

35’ – Bosna preuzela inicijativu. Prvi šut na utakmici za Bosnu imao Čabaravdić, ali bila je to lagana lopta za golmana Jedinstva Abdihodžića.

30’ – Nakon pola sata igre i onih 200 gledalaca koji su se pojavili na stadionu Luke vjerovatno žale što su došli na ovaj susret. Bez prilika, bez ikakve igre, utakmica koja se u prvih pola sata  može opisati kao antipropaganda nogometa. U 30.minuti golman gostiju je imao prvu intervenciju, pokupio je centaršut igrača Bosne.

23’ – Prošla prva polovina poluvremena, bez prilika za Bosnu, iako je Bosna i protiv Radničkog loše otvorila utakmicu, a na kraju ubjedljivo slavila. Zvijezda povela 1:0 protiv Podgrmeča tako da u svim susretima domaći vode minimalno, osim u Visokom gdje nema golova.

20’ – Bosna još uvijek bez prilike za pogodak. Stali su i igrači Jedinstva. U Čapljini domaći vode 1:0 protiv Budućnosti.

15’ – Osim prilike Jedinstva iz prve minute, za sada na stadionu Luke nije prikazana igra koja bi oduševila 200 gledalaca. U Prvoj ligi FBiH Goražde na domaćem terenu vodi protiv Bratstva 1:0.

10’ – Iako se očekivala ofanziva Bosne od samog početka, od toga za sada nema ništa, a gosti iz Bihaća su konkretniji. Novu priliku je imao Šehić koji je glavom šutirao kraj gola Bosne.

3’ – Kolega Dario Božić koji se nalazi na stadionu Luke je uspio prebrojati i gostujuće navijače. Ekipa Jedinstva ima podršku sedam navijača koji su stigli iz Bihaća, dok Bosnu bodri pedesetak Demona. Sveukupno danas na stadionu u Lukama oko 200 gledalaca, iako je vrijeme idealno.

bos_jed2

1’ – Susret na stadionu Luke između Bosne i Jedinstva je počeo, ali ne na način na koji su navijači Bosne priželjkivali. Naime, odmah u prvoj minuti gosti su imali stopostotnu šansu, ali se na mjestu našao domaći golman Bekan i odbranio udarac Stepančeva.

SASTAVI:

Bosna: Bekan, Mujezinović, Krajišnik, Hodžić, Handžić, Čulov, Čiva, Kadić, Mujkić, Tahiri, Čabaravdić.

Jedinstvo: Abdihodžić, Kovačević, Šiljeg, Abdihodžić J., Mujagić, Milenković, Šehić, Hodžić, Stepančev, Delić, Marković.

Nakon poraza u komšijskom derbiju od Rudara iz Kaknja rezultatom 2:1, nogometaši Bosne na stadionu Luke od 15:30 sati dočekuje ekipu bihaćkog Jedinstva. Jedinstvo jako loše stoji na tabeli ove godine i ima svega dvije pobjede i šest osvojenih bodova, te zauzima pretposljednje mjesto, a utakmica u Visokom, kako ističu, mogla bi biti prekretnica. Iz visočke Bosne poručuju da je neuspjeh sve osim pobjede, a Bosna se nalazi u mnogo boljoj situaciji, jer zauzima sedmu poziciju sa 12 bodova, a u Visokom je Bosna ostvarila sve tri pobjede. Utakmica počinje od 15:30 sati, a kao što ste navikli ove sezone, samo na Visoko.co.ba možete pratiti tekstualni prijenos ove utakmice.