Lokalne TemeSportNa turniru u Gacku strijelci SK "Visoko" postigli veoma dobre rezultate

Na turniru u Gacku strijelci SK “Visoko” postigli veoma dobre rezultate

Deveto otvoreno prvenstvo Gacka u streljaštvu “Turnir Gacko 2022”, koje se radi u sklopu sportskih aktivnosti povodom Dana opštine Gacko, ove godine je održano u dva dana zbog malog kapaciteta strelišta.

Dana 04.06.2022. je gađano u disciplini vazdušni pištolj, a 05.06.2022. u disciplini vazdušna puška, u obje konkurencije – muškoj i ženskoj u seniorskoj kategoriji.
Učestvovalo je 50 takmičara iz osam streljačkih klubova BiH, koji rade po međunarodnom programu streljaštva.

Na kraju oba takmičarska dana je obavljeno zvanično proglašenje pobjednika na kome su predsjednik Kluba Dragan Pušara i član UO Kluba Siniša Boljanović dodijelili pobjednicima diplome za plasmane na pet prvih mjesta u sve 4 konkurencije, dok su medalje i novčane nagrade dodjeljivane za plasmane na tri prva mjesta, također u sve 4 konkurencije. Delegat na takmičenju bio je Nijaz Šahinović.

Takmičenje je proteklo u lijepom druženju, fer i sportskoj atmosferi, a postignuti su i odlični rezultati.

U konkrenciji seniora, kategorija pištolj, drugo mjesto je zauzeo Belmin Mešanović, Ermin Avdović je bio osmi, dok je Ramo Bulut završio na 11. mjestu. Kada je vazdušna puška u pitanju, Abdulah Mimić je bio drugi, Bekir Ćato četvrti, a Nihad Tatar šesti.

Kod seniorski, sjajno prvo mjesto u kategoriji pištolj osvojila je Aida Hunček-Pita, dok je Almedina Arnautović u kategoriji puška zauzela peto mjesto u konkurenciji 18 takmičarki.