SportDržavni TimMladi Zmajevi porazom okončali kvalifikacije

Mladi Zmajevi porazom okončali kvalifikacije

U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas na stadionu „Grbavica“ u Sarajevu od Kipra sa 1:3 u susretu posljednjeg kola grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Utakmicu su pratili selektor „A“ reprezentacije Sergej Barbarez, sportski direktor Emir Spahić i njihovi saradnici Saša Papac, Ninoslav Milenković i Kenan Hasagić, kao i generalni sekretar NS/FS BiH Adnan Džemidžić.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri između dva kaznena prostora, bez prilika za postizanje pogotka sve do 44’. Tad se Muhamed Buljubašić oslobodio čuvara i sa ivice kaznenog prostora precizno šutirao za prednost mladih Zmajeva. Samo minut nakon toga priliku su imali i Kiprani, ali je Nicolas Koutsakos pogodio prečku. U 2’ minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena gosti oduzimaju loptu bh. defanzivcima i Koutsakos ovog puta pogađa mrežu za 1:1.

Drugo poluvrijeme bolje otvara selekcija Kipra i već u 47’ Giannis Satsias šalje loptu iza leđa Luke Damjanovića za 1:2. Isti igrač 20 minuta poslije postiže treći gol za gostujući tim. Mlada selekcija Bosne i Hercegovine je utakmicu završila sa 10 igrača jer je Admir Bristrić u 79’ zbog prekršaja dobio drugi žuti karton.

Nakon utakmice selektor Vinko Marinović je izjavio:

„Nažalost, doživjeli smo poraz. Uspjeli smo na vrijeme da dođemo do prednosti i dobro smo igrali do tog momenta. Poslije toga smo odmah jednom greškom dozvolili protivniku da se vrati u igru. I ostala dva gola su došla nakon kardinalnih grešaka. Kipar je to iskoristio i došao do pobjede.“

Defanzivac Rijad Smajić je rekao:

„Očekivali smo danas pobjedu i željeli smo da osvojimo ta tri boda. Međutim, napravili smo tri individualne greške i na kraju smo poraženi. Imali smo želju, ali smo igrali previše na „duge lopte“. To nije bio naš cilj. Moramo priznati da je i protivnik igrao kvalitetno i kaznio sve naše propuste.“

Bosna i Hercegovina-Kipar 1:3 (1:1)

Stadion: „Grbavica“, Sarajevo.

Sudija: Peiman Simani (Finska).

Golovi: 1:0 Buljubašić (44’), 1:1 Koutsakos (45'+2), 1:2 Satsias (47’), 1:3 Satsias (67’)

Žuti kartoni: Bristrić, Božičković, Ramić (BiH), Zinonos (Kipar).

Crveni karton: Admir Bristrić 79’ (BiH).

Bosna i Hercegovina: Luka Damjanović, Anes Čardaklija (61. Antonio Prskalo), Rijad Smajić, Tarik Muharemović, Niko Kovač, Matej Šakota (77. Vinko Rozić), Muhamed Buljubašić (61. Muamer Hamzić), Admir Bristrić, Irfan Ramić (61. Irfan Ramić), Senad Mustafić, Luka Božičković (46. Eldar Mehmedović). Selektor: Vinko Marinović.

Kipar: Panagiotis Kyriakou, Nearchos Zinonos (61. Antreas Shikkis), Kypros Neofytou, Evangoras Antoniou (84. Panagiotis Andreou), Irodotos Christodoulou, Giannis Satsias (84. Evangelos Andreou), Stilianos Vrontis, Nicolas Koutsakos, Strahinja Kerkez, Themistoklis Themistokleous (46. Antonio Foti), Panagiotis Kattirtzis (69. Georgios Nikolas Angelopoulos). Selektor: Konstantinos Makridis.