SportDržavni TimMlada reprezentacija BiH debaklom u Engleskoj završila kvalifikacije

Mlada reprezentacija BiH debaklom u Engleskoj završila kvalifikacije

Mlada (U-21) nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od selekcije Engleske s 5:0 u posljednjem meču kvalifikacija za evropsko prvenstvo u Poljskoj naredne godine. Englezi su od samog starta ovog meča nametnuli svoj ritam i do 18. minuta susreta su vodili s 2:0, golovima Swifta (14.) i Abrahama (18.). U drugom poluvremenu Engleska je nastavila igrati u istom tempu, te su do 70. minuta utakmice vodili s 5:0. Treći gol za domaći sastav postigao je Onomah u 49. minutu, na 4:0 povisio je Watmore u 62., a konačan rezultat meča svojim drugim golom postavio je Abraham u 68. minutu utakmice. Izabranici Darka Nestorovića završili su kvalifikacije u grupi 9 na posljednjem, petom mjestu, s učinkom od tri remija i pet poraza, dok se Engleska kao pobjednik grupe direktno plasirala na završni turnir u Poljskoj. Na Evropsko prvenstvo u Poljskoj kvalifikovat će se pobjednici grupa, dok će četiri najbolje drugoplasirane selekcije igrati playoff. Iz grupe 9 u playoff se plasirala selekcija Norveške.