SportKošarkaMinimalna pobjeda Igokee

Minimalna pobjeda Igokee

Bh. prvak Igokea je slavila minimalnu pobjedu (71:69) protiv crnogorskog Mornara iz Bara u okviru kvalifikacija za Ligu prvaka. Prva četvrtina je okončana rezultatom 20:20 da bi drugi period igre dobila Igokea rezultatom 20:17 i na odmor se otišlo sa tri poena prednosti našeg predstavnika, 40:37.
Ipak, Mornar je dobio treću četvrtinu 13:21 i u posljednjih deset minuta igre ušao sa pet poena prednosti, a u posljednjih pet minuta utakmice je bilo 61:67.
Igokea uzvraća serijom 10:0 i dolaze do vodstva od 71:67 na oko tri minute do kraja utakmice, a tu prednost su zadržali na kraju utakmice i slavili sa 71:69 pred revanš koji je na rasporedu u četvrtak u Baru. Micović je bio najefikasniji u domaćem timu sa 26 poena i sedam skokova, a Fortenberry i Pašaljić su dodali po deset poena.
U redovima Mornara jedini dvocifreni je bio Waller sa 23 poena, sedam skokova i četiri asistencije.