SportMilan slavio na Celtic Parku, Rade Krunić postigao prvi gol u dresu...

Milan slavio na Celtic Parku, Rade Krunić postigao prvi gol u dresu Rossonera

Fudbaleri Milana večeras su u gostima pobijedili Celtic sa 3:1 u meču prvog kola grupne faze Evropske lige.

Rossoneri nisu odigrali baš neku blistavu partiju, ali sigurno da je za njih najvažnije da su s tri boda napustili Celtic Park. Gosti su odlično počeli meč i poveli već u 14. minuti.

Castillejo je odlično ubacio s desne strane, a najviši u kaznenom prostoru škotskog tima bio je bh. reprezentativac Rade Krunić koji glavom sjajno trese mrežu za 0:1.

Treba dodati da je za Krunića ovo bio prvi gol u dresu Milana od dolaska u klub iz Empolija na ljeto prošle godine.

Celtic je solidno igrao u prvom dijelu, ali je Milan bio taj koji je postizao golove. Rossoneri su u samom finišu prvog poluvremena uspjeli da udvostruče prednost.

Ovaj put asistent je bio Theo Hernandez, a gol za 0:2 postigao je Brahim Diaz koji je ovog ljeta pojačao Milan dolaskom iz Real Madrida.

No, u drugom dijelu Celtic je bio dosta bolji. Škoti su stvarali prilike i bilo je jasno da žele da se vrate u meč. Domaći su u 76. minuti uspjeli da smanje na 1:2 kada je Donnarummu savladao Elyounoussi.

Činilo se da Celtic ima snage da dođe do remija jer je bio vidljiv pad u igri Milana. Celtic je napadao, ali je Milan u sudijskoj nadoknadi nakon kontre došao do novog gola, a konačnih 1:3 postavio je rezervista Hauge.

U istoj grupi večeras su u Pragu igrali Sparta i Lille. Francuski tim je odigrao sjajan meč i slavio je čak s 4:1.

Zanimljivo je bilo i u grupi G gdje su Leicester i Braga upisali sigurne pobjede. Leicester je na svom terenu pobijedio Zoryju sa 3:0, a golove za ovaj tim zabili su Maddison, Barnes i Iheanacho.

S druge strane Braga je na svom terenu pobijedila AEK sa 3:0 golovima Galena, Horte i Paulinha. Bh. fudbaler Anel Šabanadžović nije ulazio u igru u porazu svog tima.