SportDržavni TimMilan Đurić: Reprezentativni dres mu vratio samopouzdanje

Milan Đurić: Reprezentativni dres mu vratio samopouzdanje

Fudbaler Ćezene i reprezentativac BiH Milan Đurić igra u životnoj formi.

Nakon sjajnih nastupa za BiH u utakmicama sa Velsom i Kiprom i važnih golova, dvadesetpetogodišnji napadač je eksplodirao i u Italiji, gdje brani boje tima koji se takmiči u Seriji B. Đurić je u posljednje tri utakmice za svoj tim postigao dva gola i dao veliki doprinos u dobrim igrama Ćesene koja je na dobrom putu da se vrati u elitni rang italijanskog fudbala.

Tim sa sjevera Italije trenutno zauzima treće mjesto sa bodom zaostataka za vodećim Krotoneom.

Napadač “zmajeva” je u utorak bio najzaslužniji za pobjedu nad Komom od 3:1. Đurić je postigao pogodak za 1:0 i tako olakšao svom timu da dođe do bodova.

“Prolazim kroz izvanredan period u karijeri. Ovo je sjajan trenutak za mene, kao i za kolektiv. Moram priznati da su mi nastupi u reprezentaciji BiH dali poseban naboj i vratili samopuzdanje i, na svu sreću, rezultati su tu za svakoga”, kazao je Đurić, koji ove sezone ima 434 minute provedene na terenu u dresu Ćesene. Računajući sva takmičenja, Đurić (539 minuta na terenu za BiH i Ćesenu) je u posljednjih pet susreta četiri puta tresao protivničke mreže, što je podatak koji može radovati selektora Mehmeda Baždarevića uoči duela s Irskom u baražu.

Đurić je u utakmici s Komom bio jedan od najboljih igrača na terenu, a trener Masimo Drago ga je iz igre izveo u finišu susreta kako bi mu čestititao na sjajnoj igri.

“Đurić se toliko žrtvovao za ekipu, a rezultat je došao na kraju. Bio je mnogo umoran i to je razlog zašto sam ga zamijenio”, kazao je trener italijanskog drugoligaša.

Robusni napadač bio je presretan zbog gola u 12. minuti, a dio zasluga pripisuje saigraču Mazoti.

“Mazota je lukavo ubacio jednu loptu, ja sam bio priseban i dobar i pogodio sam mrežu. Sretan sam jer smo ovom pobjedom napredovali na tabeli. Mislim da sam odigrao dobar meč i želim još jednom zahvaliti svojim saigračima. Za napadača je vrlo važno da postiže golove, a oni su često posljedica pljeska navijača, kao što je bio i sada slučaj”, zaključio je Đurić.