SportNogometMarseille na krilima Payeta sa 2:0 savladao Salzburg

Marseille na krilima Payeta sa 2:0 savladao Salzburg

Marseille je na Velodromeu sa 2:0 savladao Salzburg u prvoj utakmici polufinale Evropske lige i tako je stekao veliku prednost pred revanš za sedam dana. Igrala se 15. minuta kada je Thauvin na ubačaj Payeta rukom zatresao mrežu gostiju, koji na opće iznenađenje nisu uopšte protestvovali, a također se nisu oglasile ni sudije pa je domaći tim poveo sa 1:0. Nakon toga i Salzburg je zaigrao ofanzivnije, a najbolju šansu imali su preko Lainera u 29. minuti, ali je njegov dobar udarac još bolje zaustavio Pele. Wolf je na otvaranju drugog dijela u 53. minuti imao novu odličnu šansu za goste, ali je Pele loptu izvadio ispod prečke. Kazna je uslijedila samo deset minuta kasnije nakon krasne ackije. Payet je uposlio usamljenog N'Jiea kojem nije bilo teško da po drugi put matira Walkea za 2:0. Salzburg je pokušavao doći do gola, a kada je Gulbrandsen u 77. minuti pogodio stativu jasno je bilo da ovo nije njihova noć i u revanšu će imati težak zadatak da nadoknade dva gola zaostatka.