SportManchester United nastavio sjajan niz i plasirao se u četvrtfinale FA Cupa

Manchester United nastavio sjajan niz i plasirao se u četvrtfinale FA Cupa

Manchester United plasirao se u četvrtfinale FA Cupa nakon što je sigurnom 3:0 pobjedom slavio kod Derby Countyja.
Wayne Rooney nije uspio srušiti svoju bivšu ekipu, iako je odigrao jako dobru utakmicu u dresu Derbyja.

Luke Shaw doveo je United u vodstvo u 33. minuti nakon sretnog udarca iz voleja. Lopta se u neobranjivom luku odbila izvan dohvata domaćeg golmana Roosa. U 41. minuti Odion Ighalo povisio je na 2:0, a isti je igrač u 70. minuti potvrdio prolaz Uniteda u četvrtfinale.

Ekipa Ole Gunnara Solskjaera odigrala je devetu utakmicu zaredom u kojoj nije poražena. Upisali su šest pobjeda i tri remija, a pritom su primili svega dva pogotka.

Tamo će United igrati protiv Norwich Cityja, koji je dan ranije iznenadio Tottenham i izbacio ga boljim izvođenjem udaraca s bijele tačke, nakon što je rezultat nakon 120 minuta bio 1:1.

Preostali parovi četvrtfinala, koji su na rasporedu između 20. i 22. marta, su Sheffield United – Arsenal, Newcastle – Manchester City, te Leicester City – Chelsea.