Sastanak lidera nekoliko zemalja na kojima će se razgovarati o situaciji u vezi sa Ukrajinom biće održan u Parizu 27. marta, rekao je francuski predsjednik Emanuel Makron.
“Održaćemo još jedan sastanak ‘koalicije spremnih’ sljedećeg četvrtka u Parizu”, rekao je Makron novinarima u Briselu.
“Blumberg” je ranije javio da će vodeće zemlje EU, uključujući Njemačku, Francusku i Poljsku, te Kanada i Velika Britanija, održati novi samit u Parizu naredne sedmice na kojem će se razgovarati o situaciji u vezi sa Ukrajinom.
Isti izvor navodi da će ove zemlje nastaviti diskusiju koja je vođena na samitu u Briselu 20. marta o tome kako mogu da utiču na pregovore Rusije i SAD o Ukrajini i da dobiju priliku da u njima učestvuju.
Visoko.co.ba/BHRT