SportNogometMaestralna partija Adnana Džafića: Pogotkom i asistencijom vodio Zlin do pobjede u...

Maestralna partija Adnana Džafića: Pogotkom i asistencijom vodio Zlin do pobjede u češkom playoutu

Visočanin u redovima češkog Zlina Adnan Džafić odigrao je ove subote sjajnu partiju, u prvom kolu playouta 1. češke lige, u koje se Zlin bori za opstanak u najelitnijem državnom takmičenju.

Ovog puta, ekipa za koju igra naš sugrađanin sastala se sa Opavom, protiv koje su upisali ubjedljivu pobjedu pri rezultatu 3:1.

Upravo na krilima Adnana Džafića, Zlin je već od starta utakmice pokazao sjajnu igru, te su u 2. minuti poveli upravo odličnim pogotkom Džafića, na asistenciju Janetzkog.

Dobra igra nastavila se i do kraja prvog dijela susreta, pa je prednost domaćih povećana nakon pola sata igre, pogotkom Matejova. Ipak, Opava uspijeva smanjiti zaostatak pogotokom Rezniceka u posljednjem minutu prvog poluvremena.

No, u drugom dijelu domaći uspijevaju da apsolutno ostvare dominaciju nad cijelim terenom, a sjajnu utakmicu Džafić je krunisao u 63. minuti asistencijom za Poznara, čime je postavljen i konačan rezultat utakmice od 3:1.

Do kraja prvenstva ekipi Zlina i našem Visočaninu preostalo je još dosta teškog posla, te će kroz četiri preostala kola morati izboriti opstanak u ovoj ligi. Ipak, sa sjajnim startom protiv Opave mogu se nadati dobrom rezultatu, a u narednom susretu za tri dana ponovo su domaćini, kada im na megdan dolazi ekipa Pribrama.