SportLyon deklasirao Monaco

Lyon deklasirao Monaco

Fudbaleri Lyona su na fantastičan način ušli u novu sezonu Ligue 1, pošto su protutnjali Kneževinom i nadigrali Monaco s 3:0.

Lavovi su do prvog gola došli već nakon pet minuta igre, kada je Traore asistirao, a mrežu domaćih zatresao Dembele.

U 30. minuti se dogodio vjerovatno i ključni detalj susreta, a tada je Cesc Fabregas zaradio direktan crveni karton, pa je Monaco ostao s 10 igrača na terenu.

Ipak, utisak je da je sudija napravio katastrofalnu odluku i pored konsultacije iz VAR sobe…

Sve je već bilo gotovo šest minuta poslije, kada je Depay postigao fenomenalan gol i donio Lyonu prednost od 0:2.

Do kraja je samo Tousart potvrdio pobjedu Lavova, a pogodio je u 80. minuti susreta.