SportRukometLončar postigao 6 golova u porazu juniorske rukometne reprezentacije BiH

Lončar postigao 6 golova u porazu juniorske rukometne reprezentacije BiH

Juniori Bosne i Hercegovine nisu uspjeli nastaviti niz od dvije dobre partije i u duelu protiv sastava Slovačke pretrpjeli su poraz od sedam golova razlike, rezultatom 27:34.

Prvih 30 minuta članovi naše reprezentacije su odigrali solidno i ostvarili su vodstvo od tri gola razlike – 14:11. Preokret se dogodio između 38. i 43. minute, kada su Slovaci došli do vodstva od pet golova razlike 18:23, što su pametnom i strpljivom igrom uspjeli sačuvati i uvećati do kraja za dva gola.

Naša reprezentacija će se sutra boriti za sedmo mjesto, protiv Makedonije, dok će Slovaci za peto mjesto igrati protiv Srbije. U utakmici prije ove Srbija je savladala Makedoniju sa 29:24 (15:12)

BiH – Slovačka 24:37

BUGOJNO – Dvorana KSC- a. Gledalaca : 600.

Sudije : Đordji Načeski i Slavče Nikolov.

Delegat : Vladimir Jović.

Isključenja : BiH 10 , Slovačka -, Sedmerci : BiH 1(1), Slovačka 3(2). Rezultat : BiH – Slovačka 24:37 (14:11)

BiH: Čehajić, Bojić, Muhić, Mehić 3, Živanić 1, Đurđević 1, Jarak, Uljarević, Lončar 6, Hamidović 6, Bečak, Perić, Bašić 2, Nježić, Šešić 2, Sivić 5, Đurić.

Trener : Jasmin Mrkonja.

Slovačka : Konečny, Chepko, Popelka 1, Šarpataky 11, Križ, Tomašek 1, Hajnik 6, Hlinka, Tache 1, Wilga 8, Čikarev, Tribus 1, Ficza 2, Pomichal, Orosz 2, Franta 1.

Trener : Marek Gernat.