SportNogometLiverpool u gostima deklasirao Porto i praktično osigurao četvrtfinale

Liverpool u gostima deklasirao Porto i praktično osigurao četvrtfinale

Liverpool je nastavio sjajnu golgetersku formu, te je u prvom meču osmine finala Lige prvaka slavio ubjedljivu pobjedu protiv Porta u gostima (0:5). Iako su domaći nešto bolje otvorili susret, od 25. minute je na terenu postojala samo jedna ekipa, kada Mane matira Josea za vodstvo gostiju. Samo četiri minute kasnije, Liverpool stiže do drugog pogotka, a ovaj put strijelac je Salah. U drugom poluvremenu ekipa Jurgena Kloppa je nastavila istim tempom i već u 53. minuti Mane pogođa za 0:3, da bi u 70. minutu Firminho povisio rezultat na 0:4. Konačno, glavna zvijezda ovog meča, Sadio Mane u 85. minutu postiže i svoj treći pogodak na utakmici za konačnih 5:0 i praktično obezbjeđuje prolaz dalje ekipi sa Ostrva.