SportLiverpool pobijedio Leeds, teška povreda Elliota

Liverpool pobijedio Leeds, teška povreda Elliota

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su večeras na gostujućem terenu Leeds sa 3:0, u utakmici četvrtog kola Premier lige i priključili se vodećim ekipama na tabeli.

“Crveni” su poveli u 20. minutu golom Mohameda Salaha, koji je tako postigao 100. pogodak u Premier ligi. Prednost je udvostručio Fabinho u 50. minutu, a konačan rezultat postavio je Sadio Mane u drugom minutu nadoknade vremena.

Utakmicu je obilježila i teška povreda 18-godišnjeg fudbalera Liverpoola Harveya Elliota, poslije starta defanzivca Leedsa Pascala Struijka. Pored njih dvojice našao se i Salah, koji je vidio šta se dogodilo i odmah pozvao ljekarsku ekipu na teren, a zatim je rukama pokrio oči jer se čini da je Elliotu slomljena noga.

Zbog cijele situacije bio je potresen i Struijk, koga je tješio defanzivac Liverpoola Virgil van Dijk. Fudbaler Leedsa je zbog tog starta dobio crveni karton.

Elliot je na nosilima iznesen sa terena, uz aplauz navijača na Elland Roadu.

Liverpool sada ima tri pobjede i remi, ukupno 10 bodova na trećem mjestu na tabeli, koliko imaju i prvoplasirani Manchester United i drugoplasirani Chelsea.

Leeds je pretrpio drugi poraz, i dalje nema pobjedu te zauzima 17. mjesto na tabeli sa dva boda.