SportOstali sportoviLejla Njemčević osvojila četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u biciklizmu!

Lejla Njemčević osvojila četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u biciklizmu!

Najbolja bh. biciklistkinja i trenutno prva biciklistkinja svijeta na svjetskoj UCI maraton ranking listi Lejla Njemčević osvojila je četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Škotskoj.

“Najveće Svjetsko prvenstvo sa stazom koja je brutalna i s ekstemnim vremenskim uslovima. Lejla se borila za medalju, ali u nekim trenucima je nedostajalo i sreće. Nakon pet sati i 20 minuta, Lejla je u šprintu osvojila četvrto mjesto”, javljaju iz Lejlinog tima.

Naša takmičarka je imala loš dan i 11. mjesto na prvoj feed zoni, ali je to pretvorila u najbolji rezultat svih vremena na svjetskim prvenstvima za Bosnu i Hercegovinu.

Trenutno je najkonstantnija biciklistkinja na svijetu u ovoj sezoni, a njeno vrijeme tek dolazi.

Inače, na najvećem do sada organizovanom Svjetskom prvenstvu se prvi put održalo takmičenje u svim biciklističkim disciplinama. Nastupilo je više od 8.000 sportista iz čitavog svijeta.

Lejla je bila jedina predstavnica BiH u Glasgowu.

Bravo! Čestitke Lejli, njenom timu i Biciklističkom savezu BiH!