SportLeicester osvojio prvi trofej FA Cupa u historiji kluba

Leicester osvojio prvi trofej FA Cupa u historiji kluba

Fudbaleri Leicestera osvojili su večeras engleski FA Cup, nakon što su u finalu na Wembleyu pobijedili Chelsea sa 1:0.

Chelsea je imao veći posjed lopte i više prilika, a najbolju je propustio Mason Mount u 85. minutu.

Leicester je do pobjede stigao iz jedinog šuta u okvir gola. Youri Tielemans je neodbranjivo šutirao sa 20 metara i postigao gol u 63. minutu.

Chelsea je uspeo da postigne gol u 88. minutu, ali je sudija nakon konsultovanja VAR-a poništio pogodak zbog ofsajda.

Leicesteru je ovo prvi trofej FA Cupa u klupskoj historiji, a do sada su igrali pet finala. Posljednje finale Leicester je igrao prije 52 godine.