SportNogometLegija preokretom pobijedila Zrinjski u Mostaru

Legija preokretom pobijedila Zrinjski u Mostaru

Odličnu utakmicu u trećem kolu UEFA Konferencijske lige odigrali su prvak Bosne i Hercegovine Zrinjski i Legija iz Varšave na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru. Na kraju su se radovali gosti, iako je bh. šampion od početka bio ravnopravan protivnik u svim segmentima igre. Meč je okonačan rezultatom 1:2.

Zrinjski je prvi došao do prednosti. Veza Ćorluka – Bilbija ponovo je bila kobna za protivnika. Kapiten Zrinjskog pogodio je na centaršut Ćoruke, i to na način kako su ove i prošle sezone poentirali mnogo puta u domaćem šampionatu.

Na žalost nekoliko hiljada navijača na mostarskom stadionu, radost nije potrajala dugo. Dvije minute poslije Legija je izjednačila. Muci je poslao loptu na peterac Zrinjskog, a tamo se našao nespretni Jakovljević, koji je pogodio vlastitu mrežu.

Do poluvremena je Legija mogla povesti, dobru priliku u sudijskoj nadoknadi propustio je Kramer.

U nastavku slična slika na terenu, s tim što su gosti imali sreće, poentiravši za pobjedu. Učinio je to Kramer u 63. minuti. Gol je prvobitno poništen zbog ofsajda, da bi arbitri nakon analize u VAR sobi odlučili da se pogodak prizna.

VAR je Zrinjskom donio nesreću i pet minuta poslije, kada je poništen pogodak Malekinušića, koji je za nekoliko centimetara bio u nedozvoljenoj poziciji poslije proigravanja Zlomislića.

Do kraja nije bilo velikih uzbuđenja, te je ostalo 1:2. Zrinjski je trećeplasirani tim Grupe E sa tri boda iz tri utakmice. Isti broj bodova osvojio je AZ Alkmaar. Aston Villa i Legija imaju po šest bodova.