SportNogometLas Palmas golom Halilovića u finišu meča savladao Malagu

Las Palmas golom Halilovića u finišu meča savladao Malagu

Fudbaleri Las Palmasa pobijedili su Malagu sa 1:0 u derbiju začelja španske La Lige. Tri boda timu sa Kanarskih Ostrva donio je Alen Halilović pogotkom u 90. minuti meča. Važnost utakmice se osjetila u igri oba tima. Kiks bi i jedne i druge lagano otpisao u borbi za opstanak, a na kraju je jedan gol odlučio meč. Alen Halilović je šansu za igru dobio u 62. minuti. Šansu je i iskoristio i 90. minuti je sjajno pogodio za veliko oduševljenje domaćih navijača i prednost od 1:0. Do kraja Malaga nije mogla napraviti ništa i na kraju je Las Palmas došao do velika tri boda u borbi za opstanak.