KRG ‘Ritam’ Visoko: Sedam zlatnih, te po osam srebrenih i bronzanih medalja …

Novoosnovani klub ritmičke gimnastike Ritam po prvi put se predstavio na tradicionalnom međunarodnom turniru u ritmičkoj gimnastici „Ševala Mujić“ u organizaciji Gimnastičkog kluba Olimp Vogošća koji je uprkos pandemiji Covid-19 virusa održan i ove desete godine zaredom.

U dvorani „Amel Bećković” takmičio se manji broj djevojčica nego prethodnih godina, a djevojčice iz KRG “Ritam” su se predstavljale u svojim individualnim i grupnim vježbama u nacionalnom, Blight, B i A programu.

Predsjednica i trenerica Kluba Alina Brutus ističe kako je jako ponosna na svoje takmičarke, koje su se ponosno i dostojanstveno predstavile na ovom turniru. Klub je počeo sa radom u mjesecu februaru, te s pojavom Covid-19 virusa, kao i svi, našli smo se pred mnogobrojnim preprekama, nemogućnost rada u sali u zatvorenom prostoru, pauza od 2 mjeseca itd, međutim sada kada je sve to iza nas možemo sa sigurnošću reći da smo jedva čekali prvi turnir i naše prvo predstavljanje.

U ovom relativno kratkom periodu postojanja Kluba formiran je takmičarski tim A, B i Blight programa, te nacionalni program za početnike u rekreaciji.

Djevojčice su ostvarile izvanredne rezultate:
-Grupna vježba 2009-2008 obručevi 1.mjesto i zlatne medalje i sastavu: Amina Jusić, Arnela Bećković, Emina Hasanspahić i Berna Šerak
-Grupna vježba 2014-2014 bez rekvizita 1.mjesto i zlatne medalje i sastavu: Nejra Muslija, Aiša Mušinbegović, Laura Krajinović, Marija Kobačič i Petra Bencun

A program rezultati:
1. Nejra Muslija 2014. A program 2.mjesto i srebrena medalja
2. Arnela Bećković 2009. 1.mjesto i zlatna medalja vijača, 2.mjesto i srebrena medalja čunjevi
3. Emina Hasanspahić 2009. 3.mjesto i bronzana medalja lopta, 5.mjesto obruč

B program rezultati:
1. Aiša Mušinbegović 2012. 2.mjesto i srebrena medalja
2. Berna Šerak 2008. B program 3.mjesto i bronzana medalja obruč, 3.mjesto i bronzana medalja bez rekvizita
3. Emina Džuđo 2007. B program – 1.mjesto i zlatna medalja lopta, 1.mjesto i zlatna medalja čunjevi
4. Merjem Mataradžija 2006. B program – 1.mjesto i zlatna medalja čunjevi, 2.mjesto i srebrena medalja lopta

Blight program rezultati:
1. Amina Jusić 2009. 1.mjesto i zlatna medalja
2. Petra Bencun 2013. 2.mjesto i srebrena medalja
3. Petra Šimić 2012. 2.mjesto i srebrena medalja
4. Laura Krajinović 2014. 3.mjesto i bronzana

Nacionalni program:
1. Sofija Biletić 2015. 1.mjesto i zlatna medalja
2. Asija Lemeš 2016. 1.mjesto i zlatna medalja
3. Iman Mujanović 2012. 1.mjesto i zlatna medalja
4. Sania Kadić 2011. 2.mjesto i srebrena medalja
5. Ana Buzuk 2011. 2.mjesto i srebrena medalja
6. Nada Knežević 2013. 2.mjesto i srebrena medalja
7. Tia Brajković 2009. 3.mjesto i bronzana medalja
8. Džejla Nuhić 2010. 3.mjesto i bronzana medalja
9. Ana Markanović 2009. 3.mjesto i bronzana medalja
10. Teodora Antić 2012. 3.mjesto i bronzana medalja
11. Nedžla Likić 2012. 3.mjesto i bronzana medalja
12. Marija Kobačič 2014. 3.mjesto i bronzana medalja

KRG ‘Ritam’ Visoko