KRG “Ritam”: Turnir “Sjećanje na Suadu Dilberović”

Drugi turnir u sezoni za djevojčice iz kluba ritmičke gimnastike “Ritam” u pratnji trenerice Aline Brutus.

Osamnaesti Međunarodni turnir u ritmičkoj gimnastici – “Sjećanje na Suadu Dilberović” održan je 10. oktobra 2020. godine u Olimpijskoj dvorani Juan Antonio Samaranch. Zbog trenutne epidemioloske situacije na 18. Međunarodnom turniru ‘Sjećanje na Suadu Dilberović’ prisustvovali su samo klubovi iz Bosne i Hercegovine te je učestvovalo preko 200 takmičarki. Ovo je bila prilika da djevojčice različitih uzrasta demonstriraju rezultate dugotrajnih treninga, zalaganja i velike predanosti koje zahtijeva ovaj sport.

Djevojčice iz KRG “Ritam” bile su raspoređene u nacionalni program, A, B, Blight program, i grupne vježbe , a rezultati su sljedeći:

Takmičarski program:
1. Nejra Muslija 2014. A program – 2.mjesto i srebrena medalja bez rekvizita
2. Arnela Bećković 2009. A program – 1.mjesto i zlatna medalja vijača, 1.mjesto i zlatna medalja obruč
3. Emina Hasanspahić 2008. A program – 1.mjesto i zlatna medalja lopta, 3.mjesto i bronzana medalja obruč

1. Laura Krajinović 2014. B program – 2 .mjesto i srebrena medalja bez rekvizita
2. Petra Bencun 2013. B program – 2.mjesto i srebrena medalja bez rekvizita
3. Aiša Mušinbegović 2012. B program – 1.mjesto i zlatna medalja obruč
4. Petra Šimić 2012. B program – 3.mjesto i bronzana medalja bez rekvizita 5. Berna Šerak 2008. B program – 2.mjesto i srebrena medalja obruč
6. Emina Džuđo 2007. B program – 1.mjesto i zlatna medalja čunjevi, 1.mjesto i zlatna medalja lopta
7. Merjem Mataradžija 2006. B program – 1.mjesto i zlatna medalja čunjevi, 1.mjesto i zlatna medalja lopta

1. Amina Jusić 2009. Blight program – 2.mjesto i srebrena medalja obruč
2. Lana Barišić 2009. Blight program – 1.mjesto i zlatna medalja bez rekvizita
3. Iman Mujanović 2012. Blight program – 3.mjesto i bronzana medalja bez rekvizita

-Grupna vježba 2012 -2011 – bez rekvizita u sastavu Džana Kelemiš, Amra Babić , Sania Kadić i Nedžla Likić 1.mjesto i zlatne medalje

-Grupna vježba 2009-2008 – obručevi u sastavu Emina Hasanspahić, Berna Šerak , Arnela Bećković i Amina Jusić 1.mjesto i zlatne medalje

Nacionalni program:
1. Emina Inda Džafić 2.mjesto i srebrena medalja
2. Asija Lemeš 1.mjesto i zlatna medalja
3. Emina Muharemović 3.mjesto i bronzana medalja
4. Sofija Biletić 3.mjesto i bronzana medalja
5. Ana Knežević 2.mjesto i srebrena medalja
6. Laura Marjanović 3.mjesto i bronzana medalja
7. Nada Knežević 3.mjesto i bronzana medalja
8. Ilma Fejzić 3.mjesto i bronzana medalja
9. Ana Buzuk 3.mjesto i bronzana medalja
10. Teodora Antić 2.mjesto i srebrena medalja