SportNogometKosovo i Sjeverna Makedonija osvojili po bod protiv Švicarske i Italije

Kosovo i Sjeverna Makedonija osvojili po bod protiv Švicarske i Italije

Kosovo je golom u 94. minuti stiglo do boda protiv selekcije Švicarske, a isto je za nogom pošlo i fudbalerima Sjeverne Makedonije koji su uspjeli izboriti veliki remi protiv Italije 1:1, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu 2024. godine.

Švicarci su na stadionu “Fadil Vokri” u Prištini došli u rano vodstvo u 14. minuti golom Reme Freulera. Bio je to rezultat s kojim su igrači otišli na odmor.

U drugom poluvremenu igrači Kosova postigli su sva tri preostala gola. Prvo je Vedat Muriqi poravnao rezultat na 1:1 u 65. minuti da bi Amir Rahmani autogolom u 79. minuti donio vodstvo Švicarskoj.

Muriqi je u sudijskoj nadoknadi, u 94. minuti utakmice postigao gol za remi.

U prethodnim mečevima grupe I Andora i Bjelorusija su odigrali miroljubivih 0:0, a bodove su podijelili i Rumunija i Izrael, koji su svoj susret završili rezultatom 1:1.

Švicarska je vodeća na tabeli s 11 bodova, Rumunija ima devet, Izrael osam, Bjelorusija četiri koliko ima i Kosovo. Andora je posljednja u grupi s dva boda.

Na Areni “Toše Proeski” Sjeverna Makedonija je došla do velikog boda protiv Italije. Gosti su u vodstvo došli u 47. minuti golom Cire Immobila.

Domaća selekcija je poravnala rezultat golom Enisa Bardhija u 81. minuti.

U drugom meču grupe C, Ukrajina i Engleska su u Poljskoj odigrale 1:1.

Engleska je vodeća reprezentacija grupe s 13 bodova. Slijede je Ukrajina sa sedam, Italija i Sjeverna Makedonija s četiri boda dok Malta nema osvojenih bodova.

U grupi F Belgija je bila bolja od Azerbejdžana minimalnom pobjedom 1:0 dok je Švedska u Estoniji slavila s uvjerljivih 5:0.

Belgija je vodeća s 10 bodova ispred Austrije koja ima isti broj bodova i lošiju gol razliku. Treća je Švedska sa šest bodova dok Estonija i Azerbejdžan imaju po jedan osvojeni bod.