Lokalne TemeKošarkaši Visokog poraženi od Kaknja u drugom kolu A-1 lige

Košarkaši Visokog poraženi od Kaknja u drugom kolu A-1 lige

Košarkaši Visokog su u drugom kolu A-1 lige, grupa Jug, poraženi na domaćem terenu od ekipe Kaknja rezultatom 79:99 (17:14, 21:30, 18:30, 23:25). Gledali smo dva sasvim različita poluvremena domaćeg tima, pošto je u prve dvije četvrtine KK “Visoko” veoma dobro parirao favorizovanoj ekipi Kaknja. U prvih deset minuta uglavnom je domaćin bio u prednosti, dok je u drugoj četvrtini viđeno nekoliko serija na obje strane. Prvo su Kakanjci napravili seriju 14:0, pa je Visoko uzvratilo serijom 15:3, da bi Kakanj serijom 8:0 ponovo preuzeo vodstvo. U nastavku utakmice gosti su najviše zahvaljujući Veliću (ubacio ukupno 27 poena) lagano podizali prednost te došli do prve pobjede u ovoj sezoni.

Treba reći da je trener Visokog Eldin Neimarlija bio lišen usluga povrijeđenih Nikolića, Rističevića i Hodžurde, kao i Muhića koji je imao temperaturu, a sve se to veoma odrazilo na širinu tima, što su gosti znalački iskoristili. U redovima Visokog najefikasniji je bio Čaluk sa 17 poena, dok je 16 dodao Luka Kusmuk.

U narednom kolu Visoko gostuje u Goraždu ekipi Radničkog, koja nakon dva kola ima polovičan učinak. Ono što posebno treba pohvaliti je posjeta u KSC “Mladost”, jer je utakmici prisustvovalo nekoliko stotina navijača iz Visokog i Kaknja i za nadati se da će takva posjeta biti i u narednim mečevima, jer je ovim momcima podrška itekako dobrodošla u debitantskoj sezoni u A-1 ligi.