SportKošarkaKošarkaši Slobode ostvarili novu pobjedu

Košarkaši Slobode ostvarili novu pobjedu

Košarkaši Slobode upisali su 12. vezanu pobjedu u Ligi Bosne i Hercegovine. U Mejdanu su u 22. kolu nadigrali Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 93:60.

Izuzev prvog perioda koji je okončan rezultatom 14:14, prednost je u kontinuitetu bila na strani Slobode.

Na poluvremenu 33:22, te na kraju trećeg perioda 55:43. Tuzlaci su u posljednjih deset minuta u potpunosti slomili otpor gostiju i otišli na +36 (91:55).

Najefikasniji u taboru Slobode bili su Ibrahim Durmo sa 26 poena i 10 skokova, Đoko Šalić 18 i Đorđe Lelić sa 13 postignutih poena. Kod gostiju bolji od ostalih bili su David Maran sa 13 i Dejan Ćup sa 11 postignutih poena.

U ostalim utakmicama 22. kola postignuti su sljedeći rezultati: Promo – Spars 71:95, Bratunac – Bosna Royal 88:74 i Leotar – Široki 72:86.

Na tabeli vodi Sloboda sa omjerom 16-3, slijedi Široki 14-4, Leotar 13-6…