ZDKSportKošarkaši “Čelika” savladali ekipu “Spars Realway” sa 74:65

Košarkaši “Čelika” savladali ekipu “Spars Realway” sa 74:65

Za novogodišnje praznike košarkaši “Čelika” počastili su svoje navijače i ljubitelje košarke pobjedom, gdje su u derbi susretu 13. kola bili su bolji od lidera ekipe “Spars Realway” sa 74:65.

Gosti su otvorili susret tricom Hasandića i na prvi odmor otišli sa dva poena viška, te je bilo 17:19. Drugu dionicu bolje je počeo “Čelik”, gdje je Božović izjednačio na 19:19. Isti košarkaš u 14. minuti pogodio je za plus šest kod rezultata 25:19.

U drugoj dionici izabranici Josipa Pandže bježe gostima na plus 16 poena, pogodio je Delalić za 40:24. Na veliki odmor ekipe su otišle sa 41:29 za domaće, a u nastavku “Čelik” je nastavio u žestokom ritmu i uspio zadržati prednost. Koševima Gavrića 45 sekundi prije isteka 30. minute, na semaforu je bilo 55:40, te je ovo bio ujedno rezultat treće četvrtine. U posljednjih deset minuta “Čelik” nije dozvolio gostima da se ozbiljnije približe rezultatski, pa je bilo i plus 17 razlike u 37. minuti poenima Božovića, za 69:52. U posljednji minut ušlo se sa plus 12 poena viška za “Čelik” kod 72:60, a konačnih 74:65 postavio je Klavzar.

Kod gostiju Klavzar je postigao 11, Hasandić 12, dok je Kamenjaš susret završio sa 20 poena. U ekipi “Čelika” Ćurevac je ubacio 13, Delalić 19, a najefikaniji kod domaćina bio je Božović sa učinkom od 19 koševa i 10 skokova.

Čelik je sada na omjeru 6:6 u pobjedama i porazima, sa 18 poena novu godinu će dočekati u vrhu tabele. Ostale utakmice 13. kola košarkaškog prvenstva BiH za muškarce igraju se nakon novogodišnjih praznika.