Lokalne TemeSportKošarka: Odličan start KK "Visoko" u novoj sezoni A-2 lige

Košarka: Odličan start KK “Visoko” u novoj sezoni A-2 lige

U nedjelju je u KSC Mladost u Visokom odigrana utakmica drugog kola košarkaške A-2 lige grupa Jug između domaćina, KK “Visoko” i ekipe “IUS Wolves” iz Sarajeva. Kao što je ljubiteljima košarke poznato, visočki tim je bio slobodan u prvom kolu, dok su gosti iz Sarajeva poraženi na debiju od ekipe “GEN Star” 63:80. Nedjeljni meč nisu dobro počeli domaći košarkaši, tako da su gosti prvu dionicu dobili rezultatom 22:12, no u nastavku je KK “Visoko” zaigrao mnogo bolje i u odbrani i u napadu tako da serijom 34:12 odlazi na odmor sa +12 (46:34). I u drugom poluvremenu je visočki sastav bio mnogo konkretniji te je na kraju zabilježena ubjedljiva pobjeda rezultatom 90:69.

U redovima domaćina najefikasniji je bio Bečirhodžić sa 28 poena (od čega 19 u prvom dijelu), dok je Čaluk dodao 21 (6 trica), a Karalić 19 uz dvocifren broj skokova. Kod gostiju su prednjačili Plasto sa 25 i Obhodžaš sa 19. U narednom, trećem kolu, KK “Visoko” će gostovati u Jablanici kod ekipe KK “Turbina”.

KK VISOKO: Bečirhodžić 28, Adnan Kevrić, Rizvanović 4, Čelik 3, Karalić 19, Rističević 4, Genjac 2, Čaluk 21, Adin Kevrić 3, Hodžurda, Vranić, Nikolić 6

KK IUS WOLVES: Imamović, Plasto 25, Milisav 9, Hujkurić, Berbić, Obhodžaš 19, Trbonja 6, Redžepović, Husić 10