Lokalne TemeSportKošarka: Košarkaši Visokog i naredne sezone u A-1 ligi!

Košarka: Košarkaši Visokog i naredne sezone u A-1 ligi!

Bez obzira na poraz od Vogošće 64:74 u posljednjem, 18. kolu A-1 lige grupa Jug, košarkaši Visokog su obezbijedili opstanak. Naime, prije meča u Vogošći, svoj meč u Hadžićima su odigrali Bošnjak i Konjic, a zahvaljujući ubjedljivoj pobjedi domaće ekipe, Visoko je u gostujući meč moglo ući rasterećeno, jer je Konjic porazom ostao prikovan za dno tabele.

Upravo zbog ishoda u Hadžićima, meč Vogošće i Visokog nije imao rezultatski značaj i to se moglo primijetiti na parketu. Niti jednoj ekipi pobjeda nije bila imperativ te se igralo opuštenije nego inače, iako se ne može reći da ekipe nisu željele trijumf. Prva četvrtina je uglavnom bila izjednačena, da bi nakon toga Vogošća sa nekoliko mini serija stvorila prednost koju je uglavnom čuvala do samog kraja meča.

Bitno je istaći da je trener Neimarlija dao šansu svim igračima, a veliku minutažu su dobili i oni najmlađi. Upravo su oni i odigrali posljednju četvrtinu te u njoj pokazali da su dobro radili na treninzima i da mogu opravdati povjerenje koje im je dao trener.

U redovima Visokog najefikasniji je bio Luka Kusmuk sa 18 poena, Dragolj je dodao 10, dok je Rističević imao 10 skokova. Kod domaćih, Bektić je ubacio 28 poena (7 trica) i bio najbolji pojedinac na meču.

Zacrtani cilj pred početak sezone je ispunjen. Osiguran je opstanak i to je ono što može radovati košarkašku javnost Visokog. Sada slijedi analiza sezone i već lagano razmatranje tima za buduću sezonu, a koja će krenuti tek za nešto više od pola godine.