Lokalne TemeKošarka: KK "Visoko" - KK "Turbina" 66:82 (22:25, 10:19, 19:22, 15:16)

Košarka: KK “Visoko” – KK “Turbina” 66:82 (22:25, 10:19, 19:22, 15:16)

U prvom kolu drugog dijela sezone u košarkaškoj A-1 ligi grupa Jug, KK “Visoko” je na domaćem terenu ugostio KK “Turbina” iz Jablanice, tim od koga je izgubio na gostovanju na otvaranju sezone. Bila je ovo prilika da se visočki tim revanšira za taj poraz, no nažalost, do toga nije došlo. Ako izuzmemo prvih nekoliko minuta meča, kada je Visoko imalo prednost, ostatak utakmice su gosti bili ti koji su diktirali igru i bili u stalnom vodstvu. Gosti su prvenstveno preko Šarabe, sa tri vezane trice, preokrenuli rezultat, a u drugom dijelu meča predvodili su ih Đelmo i Galešić te je ovaj trio i na kraju ubacio ukupno 52 poena.

Visoko je u tri navrata pravilo mini serije (7:0, 5:0 i 5:0), no sve je to bilo premalo da se stigne ekipe Turbine. Najbliže, u drugom poluvremenu, Visočani su bili na -6 (42:49) i -8 (62:70), dok je maksimalna prednost Turbine iznosila +16. Razloge poraza visočke ekipe prvenstveno treba tražiti u slabom defanzivnom skoku, jer su gosti imali čak 17 ofanzivnih skokova, iz čega su postigli čak 20 poena. Prema zvaničnoj statistici, najefikasniji u redovima Visokog bio je Keso sa 23 poena i 6 skokova, Dragolj je ubacio 19 uz 6 skokova, dok je Luka Kusmuk imao 14 poena i 7 skokova.

Nakon ovog meča, Visoko ima 2 pobjede i 7 poraza, koliko imaju i Turbina i ekipa Konjica, a u narednom kolu Visoko gostuje u Kaknju kod istoimene ekipe.